Bağışıklık güçlendirme/vitamin

Bu vitamini alıyorum ve bu kış hiç hasta olmadım, acayip enerjiğim, bağışıklık sistemim aşırı güçlendi dediğiniz bi vitamin, ek gıda bir şey var mı? Asıl amacım uçuk virüsüm olduğu için bağışıklık sistemimi güçlendirmek ve çıkmasını engellemek aslında.

kefir demeye geldim

  • imnotsureabout  (26.12.17 02:24:24)
propolis.

  • brakgn  (26.12.17 03:20:23)
Düzenli uyku, spor, para ile satılan şeyler pazarlama taktiği. Omega3 ve imuneks Q10 iyidir.

  • Fritz-X  (26.12.17 08:51:44)
hiç hasta olmadım diyemem ama d vitamini ve çinkonun bağışıklık güçlendirdiğini duymuştum.

  • iwillsee  (26.12.17 08:56:46)
d vitamini.

  • caletti  (26.12.17 09:16:24)
3 yıldır hiç nezle,grip gibi hastalıklara yakalanmadım. Düzenli spor ve iyi beslenme ve özellikle kaliteli uykunun yanı sıra bahsettiğin şekilde takviye anlamında D Vitamini, Omega3, ev yapımı ya da kaliteli turşunun falan yararını görmüşümdür diye düşünüyorum. Kefiri nadiren tüketiyorum ama çalışmalarla özellikle bağırsak florasını güçlendirme-zenginleştirme anlamında yararı olduğu açık. Son olarak ev yapımı ilikli kemik suyu da tavsiye ederim.

Multivitaminlere genel olarak karşıyım ama 3-4 aydır ZMA kullanıyorum, rahat uyanmamda biraz etkili olduğunu söyleyebilirim.
  • candanag  (26.12.17 11:28:35)