İlk kez kullanılacak araba?

2. el bütçem 35-50k.

mutlaka otomatik vitesli olmasını istiyorum.
ilk kez düzenli araba kullanmış biri kullanacak yani sorun yaşama ihtimali yüksek. çarpılınca üzmemeli falan fişman.

şehir içinde kullanılacak genelde. küçük minik bir araba olabilir hatta olursa iyi bile olur.

hangi markanın hangi modellerine bakmalıyız?

Hyundai I20, Ford Fiesta ilk akla gelenler.

  • nopnog  (25.12.17 16:22:05)
Dizel mi benzinli mi tercih?

Sahibindene girilip bütçe aralığı ile vites yakıt seçenekleri işaretlenip çıkan sonuçlar arasından gözüne hoş gelen bir kaç model belirleyip karar vermeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Çıkan sonuçlara göre gözünüze hoş gelen araçlar arasında seçim yardımı için buradan daha sağlıklı yardım alabilirsiniz.
  • John Bloor  (25.12.17 16:22:06)
gözüme hoş gelenler var tabi aslında ama bazısının otomatik vitesi fazla arıza yapar diyorlar, bilmem hangi aracın parçası pahalı diyorlar vs.

o detaylara hiç hakim olamadığım için yanlış arayaba yönelmek istemiyorum :S
  • tchuck  (25.12.17 16:23:08)
70-80 bin km altında minimum 11-12 model dizel punto bak. hem araç kullanmayı öğrenmek için ideal, hem de kolay satılır. ben airbag'ini açtığım aracı, aldıktan bir sonraki sene 1 haftada aldığım fiyatın üstüne sattım.

kolay satılması önemli
  • syozkn  (25.12.17 16:24:16)
bagaj alanı önemli değilse ve fazla uzun yol yapmayacaksanız hyundai i10 düşünebilirsiniz.

  • inheritance  (25.12.17 16:37:19)
ben de aynı konu üzerinde düşünüyorum, aynı gruba giriyorum seninle. ford fiesta veya seat ibiza düşünüyorum.

  • balkanlardangelensogukhavadalgasi  (25.12.17 16:47:09)
toyo toyota toyo toyota yaris :)

  • naksidil  (25.12.17 16:51:44)
bagaj çok önemli değil. uzun mesafe ihtimalimiz çok düşük. o gibi bir durumda araç kiralarız artık.

  • tchuck  (25.12.17 17:01:05)
Nissan micra

  • joker06  (25.12.17 17:03:53)
Hyundai i20
Fiesta
Canım ciğerim opel corsa

Ama sakın clio almayın, teneke gibi araba.
  • mor oje  (25.12.17 17:19:31)
o fiyat aralığında çok güzel bi jazz bulabilirsin bence. micra, i20 ve corsa da iyidir. ben de 5-6 aydır arıyorum ama daha temizine henüz rastgelemedim :(

  • dedim ben sana  (25.12.17 17:50:01)
2006-2007 corolla.

  • komando kani var bende  (25.12.17 17:52:01)
opel vesaire almayın öncelikle. evet corsa güzel bir araç ama servisi ve marka algısı pahalı türkiyede.

avrupa araçlarından bir tek renault ve fiat'a odaklanın bence ve neden yerin dibine sokulduğunu anlamadım clionun, sınıfında gayet güzel euro ncap değerlerine sahip ve bakımı, parçası tamiri ucuz servis ağı yaygın, ustası bol.

uzak doğu araçları gayet sorunsuz, tamiri kolay. toyota servisleri türkiyede ortalama fiyatta, ama sanayide ustası bol, parçası bol tamiri ucuz kolay.

benim tercihim hyundai i20 ya da eski kasa (2003'de çıkan kasanın makyajlısı) corolla olurdu. çok yakarlar fakat motorları ve vitesleri eski tip sorun çıkarmayan araçlar. bence ilk araç için bence bu tarz karadüzen denebilecek, kolay tamir edilebilecek, zor sorun çıkarma ihtimali düşük satması kolay bir şey seçmekte fayda var.

ben eski göz ağrım 2005 corolla hb otomatik tavsiye ederim ama benzinli. 9 senede tek arızası bagaj ampulünün patlaması idi.
  • denizgonen  (25.12.17 18:35:38)
Bende yaris demeye geldim. Kullanması, park etmesi, hakim olması inanilmaz kolay. Sorunsuzluk anlaminda da gayet iyi bir reputasyonu var, diger toyotalar gibi. Bakimini yapar kullanirsin, kronik sorunu yok, surpriz sorun cikarma ihtimali cok cok dusuk, hele yeni arabalar da daha iyi.
Esime ilk arabasi olarak yaris almistik (duz vitesti ustelik) hemen ogrendi, cok cabuk gelistirdi. Cokta memnundu, 2 sene filan kullandi.

  • battal gemalmaz  (25.12.17 18:45:47)
türkiye de toyota corolla dan başkası yalan.auris de olabilir.
servis ilgi alaka olarak number one lar diğerleri 2. liği paylaşır.

  • jamswety  (25.12.17 18:54:13)