[]

Çiçek - Sinek Problemi

Sorunsalı yazacaktım, kıyamadım kendime. Neyse;

Şimdi bizim evde çok fazla sayıda saksı çiçeği var, ve sanırım bu çiçeklerin sebep olduğu bir şekilde de küçücük sinekler görmeye başladım evin içinde, miniminnacık böyle. Amaçsızca uçuşuyorlardı ama gittikçe sayıları çoğalıyor, çiçekleri dışarı çıkartmadan ve evdeki imkanlarla ne yapabiliriz ?

tanrı sizi de korusun.

 
Fazla sulamadan dolayı ortaya çıkar onlar, toprağın kurulmasına izin verin, yok olurlar. Bunun yanı sıra sigara külü döken var, limon koyan da var sanırım ama çok da gerek yok..


  • gmzo  (25.12.17 16:24:53) 
Yalnızca sulamayla ilgisi yok, yaprakların arkasında suya değmeden yaşayanları da var onların. Çiçekçi ya da ziraatçiden minik bir şişe ilaç alın. Su sıkmaya yarayan fısfıs kabındaki suya birkaç damla damlatıp çiçeklere sıkın. Kesin çözüm.


  • samterk  (25.12.17 16:53:07) 
topraga biraz toz tarcin sepeleyebilirsiniz.


  • jimicik  (25.12.17 17:14:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.