kitap varyasyonları

arkadaş yakın zamanda kitaba merak sardım , azcık okuyum ediyim diye. bakıyorum sağa sola aynı kitabın bi 300 sayfalığı bi 500 sayfalığı var. sefilleri ortaokuldayken okumuştum 250 sayfa bişiydi. bi bakıyom şimdi 5 ciltmiş orjinali. bu nedir aga. nasıl kime güvenicem ben. donkişot okuyim diyorum ama hangi yayınevinden hangisini alsam bilemedim. kaç sayfa bunun orjinal çevirisi kısaltılmamış hali. bi el atın okuyanlar.

Don kisot 950 sayfa falan orijinali. Okudugum yayinevini buliyim yazicam yeniden.

  • ykyt  (25.12.17 14:09:03)
İyi yayınevlerini (Can, İş Bankası, YKY gibi) seçin böyle klasikleri okurken. "Tam metinden çeviri" gibi de bir ibare yazar genellikle.

  • kobuzchu kiz  (25.12.17 14:16:32)
Yayınevine güven.Can,yky,iş bankası,iletişim,metis ise gözü kapalı al.

  • metinfk  (25.12.17 14:16:58)
Klasikler olunca birinci tercihin İş Bankası, ikinci tercihin İletişim, Üçüncüsü Can yayınları olsun. Yani İş bankasından yoksa İletişim, iletişimde de yoksa Can. Yky da iyidir ama protokol sırası bence bu olmalı hem Can yayınları hem İş Bankası yayınlarından aynı kitap mesela Suç ve Ceza varsa kesinlikle ama kesinlikle İş bankası tercih edilmelidir.

  • siyah giyen adam  (25.12.17 14:44:57)