[]

Kısır dişi kediden kan(?) gelmesi

Selam

4.5 yaşındaki dişi kedimizin poposunda bugün nispeten olağan (kakasını yeni yapmış ya da yapacakmış gibi) bir şişlik ama azıcık bir miktar da kan gibi bi izler gördüm. Kedinin poposunu kontrol etmemin sebebi ise annemin yerde kan benzeri yoğun bir sıvı bulması. Koyu pembe ve yoğun bir sıvı.

Bu olayı daha önce de 2 defa yaşadık, 1 veya 1.5 ay olmuştur.

Erkek kediler de dişi kedi de kısır. Acaba ne olabilir bu sıvı? Hiç böyle bişeyle karşılaşan var mı?

 
veterinere götürmediniz mi daha önce yaşadığınızda? en iyisi onların bir bakması. kabızlık çekiyor olabilir belki. kanama kakasını yaptıktan sonra mı bir bakın. o zaman şırıngayla çok az zeytinyağı sıkmanız poposuna yardımcı olacaktır. ama içten gelen bir şey de olabilir, bir kontrole götürün. geçmiş olsun


  • su nanesi  (25.12.17 02:46:25) 
kısırlaştırılan hayvanlarda ovaryumlar tamamıyla alınsa bile östrojen böbreküstü bezlerinden de salgılanır ve dişi sakin ve kısa bir kızgınlık dönemi geçirebilir. pembemsi renkte sıvı olayın artık son dönemine geldiğini gösteriyor. 3-4 güne kadar normale döner diye düşünüyorum.


  • koseli cember  (25.12.17 07:35:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.