[]

Kediye sonda takılması

Beş buçuk yaşındaki erkek kedimin idrar yolundaki problemler çözülmeyince son çare olarak cuma günü sonda takıldı. İdrarını yapmada problem yaşamıyordu fakat enfeksiyon ve taşlar geçmek bilmediği için son çare sonda takıldı. Bu yüzden merak ettiğim bazı noktalar var. Kedim hırçın bir hayvan dolayısıyla yerinde durmuyor, sondadan çok rahatsız. Hareket ettikçe de idrarı kanlı geliyor.uyurken bbir problem yok rengi yine sarıya dönüyor. Veteriner hekimimiz arada kanama olabilir normal dedi. Bir ikincisi cuma gününden beri kaka yapmadı. Az yemek yediği için mi yoksa sondadan kaynaklı bir durum mu emin olamıyorum. Yarın kontrole gideceğiz ama bu deneyimi yaşamış arkadaşlar varsa tecrübelerinden yararlanmak için sormak istedim. Şimdiden teşekkürler.
 
5 5 yaşında iran kedimde de idrar yolu sorunu olmuştu. taş birikmesinsen idrar atamayıp böbrek şişmesi oldu. royal canin s / o mama ve antibiyotik tedavisi ile sorun geçti. 2 kere oldu ve bu şekilde çözüldü. kedilerde idrar yolu sorunları çok görülüyor ve takibinin iyi yapılması lazım, böbreklere zarar vermemesi ve kana iltihap karışmaması gibi. veterinerinize güveniyorsanız içiniz rahat olsun.

hangi şehirdesiniz
  • oscar  (24.12.17 16:13:20) 
Balıkesir'deyim. Veterinerden memnunum ama bu sorun benim kedim açısından tekrarlayan bir durum. Bizim üre ve kreatin değerleri normal böbreklerde henüz bir problem yok ama sorun kronikleşirse böbrekler etkilenecek ister istemez. Hastalığın görünürde hiçbir belirtisi yoktu sadece ağrılı idrar pozisyonu aldığı için gark ettim. Onun dışında idrarın rengi ve miktarı standart her zaman. İdrar yollarındaki tıkanma bile tam değil çişini kesik kesik de olsa yapıyordu ama bir türlü taşlar temizlenmedi. Strüvit olduğuna eminiz hills s/D kullandık taşları eritmek için enfeksiyon için de antibiyotik tedavisi gördü iki kere ama bir türlü ne enfeksiyon geçiyor ne taşlar çözülüyor.


  • hat trick akrep  (24.12.17 17:03:47) 
benim kedide de benzer durumlar oldu. 5-6 gün üst üste sonda ile idrar alındı, takılı durduğunda kedi rahatsız olup bir şekilde çıkartıyordu çünkü. en son kaka yapamadığını fark ettik, film çekildi ve bağırsakların dolu olduğu görüldü. veteriner idrar torbası dolu olduğundan veya stresten yapamıyor olabileceğini söyledi. ağızdan verilen bir ilaç verdi, gece ve sabah onu verince ertesi gün baya rahat yaptı kakasını. toplamda 11 gün sürdü tamamen iyileşmesi. veterinerle irtibatta kalın sürekli bence, hergün şu oldu bu oldu diye sorup fikrini alın.


  • vayanasinisayinseyirciler  (24.12.17 17:06:35) 
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Toplamda üç gün kaka yapmamış oldu, yarın kontrole gittiğimde bağırsaklarına da baktırmayı düşünüyorum. Stresten veya sonda rahatsız ettiği için yapmadığını düşünüyorum ben de.


  • hat trick akrep  (24.12.17 17:34:51) 
alttan elleyerek anlıyorlar kaka durumunu, bizimki de o durumda yapamamıştı hatta 1 hafta yapamamıştı. royal canin s o çok faydasını gördük biz, ve ondna başka mama hiç vermedik sürekli onu yiyor. geçmiş olsun


  • oscar  (24.12.17 17:42:54) 
Teşekkür ederim tekrar. S/o ve s/d'nin ne gibi farklılıkları var araştıracağım.


  • hat trick akrep  (24.12.17 18:11:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.