[]

metal müzik hakkında

metal müzik, müzik kalitesi açısından doksanların ilk yarısına kadar iyiydi sonrasında ise düşüşe geçti desem katılır mısınız?
 
Alter Bridge hariç dersen evet.


  • rahip janick  (23.12.17 18:19:12) 
Aslında biraz türlere de değinmek lazım. Progressive metal bence 2000lerde çok güzel gruplar çıkardı.


  • rahip janick  (23.12.17 18:20:01) 
Kesinlikle hayır. 2000’lerin başında soad olsun, linkin park olsun dönemine damga vuran isimler zirve dönemlerini yaşamıştır mesela. 2005 sonrası daha yeni nesil metal grupları da kendi aralarında zirveyi oynuyor. Mesela bring me the horizon son dönemler için verilebilecek en doğru ve bilindik isimlerden. Dönemsel farklılık da ritimsel olarak, hafiften ağıra kaçmış vaziyette. Yani günümüzdeki metal müzikler eskilere oranla gerek daha ağır (yeni çıkan grupların çoğu metalcore mesela) gerekse de daha fazla melodisel çeşitlilik var (elektronik müzikleri rifflerle karıştırmak gibi)

Yani lafın kısası; metal müzik ölmez, kıps.
  • sytemofadownmanyagi  (23.12.17 18:29:49) 
Çok da katılmam. doksanlara kadar baba gruplar olarak tarif ettiğimiz gruplar iyi işler yapıp daha sonra düşüşe geçmeye başladı ancak sonradan güzel gruplar/akımlar da çıktı. Misal melodic death metal 90 ların ikinci yarısından sonra yükseldi. Çoğu grup o dönemlerden sonra kuruldu.


  • j r r tolkien hayrani  (23.12.17 18:35:39) 
heavy metal için kısmen katılıyorum. yoksa @tolkien +1 yani diğer bazı türlerde yükselişler de sonraki dönemlerde oldu.

Ayrıca benim metalde pusulam Iron Maiden olduğu için ayrıca kısmen katılabilirim. Bruce Reisin olmadığı 95-The X Factor ve 98- Virtual XI albümleri benim için (her ne kadar güzel şarkılar olsa da) Maiden için grafiği aşağı çeken albümlerdi. Ama sonrasında yine çıkışa, hatta AMOLAD ile bana göre 88-7th Sondan sonra ikinci peaklerini yaptılar.
  • AlsterWasser  (23.12.17 21:06:51) 
arada güzel gruplar çıkıyor sevenfold gibi, trivium gibi. ki yine arada baba gruplar olarak tabir ettiğimiz gruplar da güzel işler yaptılar o aralıkta. black sabbath mesela son albümlerini çok sevmiştim ben.


  • ravenclaw  (23.12.17 21:42:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.