Türk Telekom - İkinci hat ve ADSL

Selam a dostlar,

evde halihazırda bir telefon hattı var. yalnız bu mevcut hattın sahibiyle iletişime geçmem mümkün değil. ne vekalet ne bizzat başvurusu söz konusu değil. ve ben bu evime adsl bağlatmak istiyorum.

Varsayım: bildiğim kadarıyla mevcut olan hat üzerine adsl almak için hat sahibinin vekaleti veya bizzat başvurusu gerekiyor.

Soru: ben bu evime adsl bağlantısı yapmak için hali hazırda bir hat olmasına rağmen kendi adıma ikinci bir hat çekebilir miyim ? (sonra bu hat üzerine adsl çektiririm.)

Soru 2: bahsettiğim durumda alternatif yol var mıdır?

Cevaplayan arkadaş olursa çok makbule geçecek. Teşekkür ederim.

1- Evet ama bu sana ayda (hesaplı hat için söylüyorum) 10 liraya yakın masraf getirir. Ayrıca 30 lira filan da hat bağlatma ücreti vardı yanlış hatırlamıyorsam.

2- Alternatif olarak kablonet, quicknet filan düşünülebilir. 3g'ler hâlâ çok pahalı, ttnet wifi Allah'a emanet.
  • ataturkiye  (09.02.10 08:33:59)
bizim evdeki hat da bizim adımıza değildi, hatta söz konusu hattun sahibi 3 yıl önce ölmüştü, telekoma derdimizi anlatamadık, gittik biri adsl aldık, hem hat sahibinin kim olduğuna bakmıyorlar hem de, müşteri hizmetleri telekomdan daha iyi çalışıyor.
(geçen sene bu zamanlar yapmıştım böyle bir şeyi, ama hala aynıdır muhtemelen)

  • de jure  (09.02.10 09:03:54)