çiçeklerim susuz kalmasın

merhaba,

bir süre şehir dışında olacağım için, evde çiçeklerim solmasın istiyorum, bir süre onları idare edebilecek kadar suyu nasıl sağlayabilirim.

teşekkürler.

Ben şöyle yaptım bir keresinde. Ortasından kestiğim bir pet şişeyi iğne ile deldim sonra pamuk koydum baya. Sonra yine daha küçük bir pet şişeyi veya pet pardağı şişenin içine koydum. Tabi ikinci şişe de iğne ile delindi. Sonra içine biraz su koyup saksıya koydum. 1 hafta idare edebilir bu sistem.

  • mezarkabul  (23.12.17 00:05:52)
Saksinin ebadina bagli olarak, yarim ya da 1 litrelik siselere suyu doldurun ve siseleri ters cevirip,saksinin dibine gomun. Bitki ihtiyaci kadarini icer.

  • rn  (23.12.17 00:07:45)
  • dilemma of subscribtionability  (23.12.17 05:06:25)
Dilemma'nun bahsettiği ürün iyiymiş :) AliExpress den baktım 4 liraya dört tanesi. İki lira da kargo. Kesinlikle alınabilir:) şimdiye yetişmez ama ilerde lazım olur yine.

  • mezarkabul  (23.12.17 11:07:12)