türk vatandaşlarına iltica hakkı hk.

bu doğru mu?

twitter.com

Doğru.

irb-cisr.gc.ca
  • hakmut  (22.12.17 23:54:08)
bağlantıya baktım ama şartlar nedir? bu çok büyük bir olay değil mi?

  • karlmarx  (22.12.17 23:54:54)
kanada büyükelçiliğine ya da başkonsolosluğuna filan başvurmak yeterli sanırım.

  • ombutosman  (22.12.17 23:58:02)
kanada yaşamak için güzel bir yer değil yalnız. vancouver belki biraz da diğer kısımlar için allah kolaylık versin gitmek isteyene.

  • antikadimag  (23.12.17 00:00:54)
"The RPD only decides refugee claims that are made in Canada. If you are outside of Canada, the RPD does not decide your claim. Please see Immigration, Refugees and Citizenship Canada (IRCC) for more information on refugee protection outside Canada.

Potential claimants in Canada must first speak to a CBSA officer at an official port of entry upon arrival, or to an officer from IRCC or CBSA at an inland office. The officer then decides whether the claim is eligible. If eligible, it is then sent to the RPD to start the claim for refugee protection process."

kanada'da yapabiliyorsun. ya da gittiğinde ülkeye girişte. uygunsan prosedür başlıyormuş.
  • pinkpeony  (23.12.17 00:04:16)
1-Açık tenli erkekseniz kanada sizi almaz

2-Muhtemelen kadın, çocuk, trans, alevi, vs. olmanız ve ayrımcılığa uğradığınızı kabul ettirmeniz lazım iltica etmek için.
  • idexo  (23.12.17 00:11:06)
Bilmiyorum ama bir ülkede iltica etmek istiyorsanız isterseniz güncel yönetmeliğini okuyabilirsiniz. En güvenilir kaynak o olur bence.

  • mojiziku  (23.12.17 00:15:32)
SS alamıyorum, o yüzden REZ. ayrıca twitter linki açılmıyor.

  • rtmsix  (23.12.17 04:14:00)
Türkiye'de yaşayıp Kanada'yı beğenmemek de ne bileyim... En yaşanılası yeri de Montreal değil ayrıca.

www.macleans.ca
  • i was made for you  (23.12.17 05:24:39)