Fansız laptopa ne olur?

==>Beyin bedavaymış canlar, duydum ve çok mutlu oldum.:**** Gelelim konumuza, emektar bi laptopum var, iş görüyo saolsun ama fan sesi beni gıcık ediyor. Fandan gelen ses normal fan sesi , takır tukurluk bi durum yok.

===>> Eğer bu fanı çıkarırsam laptopa ne olur? Bi macbook air'a dönüşür mü???:D

fanla dizayn edilmiş bir laptop fansız kalırsa kendini soğutamaz, işlemci zarar görmeden bilgisayar kendini kapatmazsa aşırı ısınıp bazı kartları bozabilir, sıcaktan dolayı hasar oluşur

modeline göre uygun fan bul bir yerden değiştir. zor değil.
  • idexo  (22.12.17 23:11:12 ~ 23:11:34)
Hazır başlamışken klavyeyi de sök belki dokunmatik olur.
Fansız olmaz asla olmaz. :)

  • 1adam  (22.12.17 23:15:16)
islemci belli bir sicakliga ulasirsa aniden kendini kapatir bilgisayar korumak icin.

  • qazwsx  (22.12.17 23:28:10)
fan ile dizayn edilmiş laptopun fanını sökmek yanlış fakat şu sıcaklığa gelirse pc'yi kapat, uyar gibi programlar ile sıcaklığı kontrol altına alabiliyorsanız bir deneyin, oyun oynamadığınız sürece sıcaklık çok artmaz.

  • gezegen olan pluton  (22.12.17 23:46:46)
Sekizinci kez Fransız diye okuyorum başlığı

  • taktikmaktikyokbambambam  (23.12.17 03:51:33)
ben dokuzuncu kez okudum

  • regardless of what they say  (23.12.17 04:07:33)
Ciddi sorulduğuna inanamadım ama fansız olmaz. fransız hiç olmaz :)
Benim laptop ın fanı sıkıntılı, ısındıkça donuyor. Sonunda bir yerleri yanacak diye bekliyorum.

  • aslinda sana ne  (04.01.18 18:24:23)