bitcoin sorusu (paraya çevirme)

atıyorum elimde 20 bitcoin var. iyi de para yapıyor. paraya çevirebiliyor muyum hemen? paraya çevirme işi nasıl oluyor? sadece sanal olarak mı var?

bu soru niye bu kadar cok soruluyor anlamis degilim, evet aninda nakite cevirebilirsin sadece komisyon odemen gerekir %5 civarinda.

  • purple rain  (22.12.17 01:36:14)
Galiba insanlar btc’yi alırken nasıl tl’ye çevireceklerini merak ediyorlar en çok. Çeşitli borsa sitelerinde nakte çevirip hesabına yolluyorsun. Paribu’da yapabilirsin, kuru yüksek. Ya da başkasına satabilirsin ama bu tür satışlar riskli olsa da tüz yüze ya da aracı şirketler ile yapılabiliyor.

  • cemallamec  (22.12.17 01:40:13)
direkt olarak ev, arsa, araba bile alabilirsin.
sahibinden.com girip kaç tane bitcoin ile satılık ilan olduğuna bak.

  • orpheus  (22.12.17 01:52:55)
20btc yaklaşık 1.2mil tl eder.

Paribu'da günlük limit 100bin, aylık 500bin tl.

Sen 5 günde 500bin çekersin. Örneğin annene ve babana da hesap açar ve onlar üzerinden de kalanı 5 günde çekebilirsin.

Komisyon %5 değil. Ortamala %0.2 (binde 2) komisyon ödersin.
  • malheiros  (22.12.17 11:37:54)
Annesi hesap açacak ve (annesi) kendi banka hesabına yatıracak. Babası da aynısını yapacak.

  • malheiros  (22.12.17 14:15:30)
@malheiros

abicim ne kadar dar goruslusunuz ya :) bitcoin borsalari btcturk ve paribudan mi ibaret saniyorsun ? daha bu iki siteye girip, ne var ne yok diye bakmadim bile hic, cunku benim gozumde copten farksizlar, btc ile ugrasmak istiyorsan saglam bir yerle calisman gerekli.

bitcoin islem yapma limiti diye bisi yok oyle %5 verdin mi dunya genelinde istedigin para birimine cevirme imkanin sunan buyuk aracilar var, onu demek istedim, hadi bye.
  • purple rain  (22.12.17 20:15:50)
evet diyelim ki binance borsasındaydı(ya da başka bir yerdeydi). sonra tlye çevirmek istediniz. aşağıdaki gibi:

bitcoinnasilalirim.blogspot.com
  • arras  (25.12.17 12:56:35 ~ 26.12.17 14:26:47)