[]

ingilizce biliyorum diyen arkadaşlar

bbc world news'i turkce haber bultenleri gibi anlayabiliyor musunuz?
anliyorsaniz, bu seviyeye nasil geldiniz? 
anlayabiliyorum. cocuklugumdan beri ingilizceyle (ve baska dillerle) ugrasiyorum. universitede mutercim-tercumanlik okudum. iki yildir cevirmenlik yapiyorum, ogrenciyken de yapiyordum.


  • hopeless  (21.12.17 15:33:46 ~ 15:34:26) 
Ben anliyorum. Anadolu lisesi mezuniyeti, ilgi, alaka, calisma, ingilizce yuksek lisans, yurtdisinda yasamak yardim etmek. 11-12 yillik bir surec bu. Ama bbcde simdi duzgun ve berrak bir dil kullaniliyo. Onun da etkisi var


  • baldur2  (21.12.17 15:35:10) 
anliyorum cok okudum cok dinledim olabildigince konusmaya ve yazmaya gayret ettim


  • eriksatie  (21.12.17 15:42:42) 
Anlayabiliyorum. Universite oncesi egitim, ilgi alaka, universitede ingilizce lisans ve lisansustu dereceleri yurt disida almak/aliyor olmak bana yardimci oldu.


  • voyager 1  (21.12.17 15:44:01) 
surekli ingilizceye maruz kalmak, kitap, oyun, muzik.. ama hepsinden once heves. ben yalnizca sevdigim bilgisayar oyunlarini oynarken lazim oldugu icin severek ogrenmistim, baskalari da kitap film falan derken hallediyor heralde...


  • lanc  (21.12.17 15:44:53) 
alanya da garson olarak calisiyordum sonra bir ingiliz kizla tanistim meger sonradan ogrendim ki kiz resit degilmis bende nikah kiymis bulundum dini nikah.Tabi hakkimda islem yaptilar ceza evine girdim bu arada kiz hamile. ceza evinde oldugum sirada kizin yilan anasi babasi aklina girip kizi ingiltereye goturduler.sonra bende ingiltereye gitmek icin epey ugrastim bu arada ingilizcemi de gelistirdim.


  • tiarwain  (21.12.17 15:49:30) 
Lisede hazırlık okumak, bütün derslerin ingilizce olması, üniversitede sürekli yabancılarla içli dışlı olmak ve kapanış. En çok lisede öğrendim ama kafama vura vura öğrettiler. Babam da her gün ödev verirdi. İyi ingilizce kitaplardan günde 50 sayfa çözerdim. İngilizcem dışında iyi dersim olmadı sonra.


  • jazzabel  (21.12.17 16:07:32) 
anlıyorum. çocukluğumdan beri kendi isteğimle ingilizce ile haşır neşir ola ola


  • Rudy Baylor  (21.12.17 17:30:30) 
O aslinda intermediate ingilizce falan, dinleye dinleye geldim.


  • Traveller  (21.12.17 18:11:45) 
@imnotsureabout Galiba bu tiarwain o 90'lardaki meşhur Musa. Kız da Sarah idi hani.


  • d max  (22.12.17 00:22:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.