Topraklı/Topraksız Fiş lazım

İnternetin altını üstüne getirdim bulamadım, bulduğum yer de maillere cevap vermiyor (tedum.com)

Fotodaki gibi uç kısmı korumalı fiş lazım. topraklı veya topraksız olması fark etmez.

Çocukluğumdan beri elektrik ile uğraşır elektrikli aletleri tamir ederim, tamir edliemeyecek ya da pahalıya tamir olacak aletlerden ilk söküp sakladığım şey bu kablodur.

Elektrikçide ya da herhangi bir yerde bahsettiğin gibi hazır ürün satıldığını asla görmedim, aletin girişine yuvasına vs göre üretilir gibi geliyor bana.

Böyle bir üniversal ürün olmaz sanki. Neden illa böyle birşey arıyorsun? İhtiyacını anlatırsan farklı fikirler türeyebilir buradan.

Hazır fişli kablolar var ama sen illa cihaza giren kısmını destekleyen kauçuklu model arıyorsun di mi?

Bak aklıma geldi, bir ürünün yedek parçası olarak arayabilirsin.

Mesela X marka matkap kablosu, Y marka Tost makinesi kablosu, Z marka Kettle kablosu gibi.

Çok çok önemli bir şey ise senin için, ve bulamazsan bana dön. Çok yakın sayılmasa da yakın bir bölgemde beyaz eşya yedek parça toptancısı var. Uğrar sorarım.
  • John Bloor  (21.12.17 14:08:55 ~ 14:13:03)
o kisim kablo cekilip aletle olan baglantilari kopmasin diye kullaninan bir yontem gibi bir sey. alternatif olarak kabloya bir dugum atip bu dugum kismini kutu icerisinde birakip kalan kismi kutudan/delikten gecirip kullanabilirsin ayni islevi gorecektir.

  • seksli harf  (21.12.17 16:35:50)
asasjjs efsane bir duyuru olabilir.
seksli harf zaten açıklamış.
izolasyon bandını o kısıma bolca dolayarak alternatif bir çözümde üretebilirsin.
daha da alternatifi bir tamirciye gidip, o halkaya benzer parçayı başka kablodan söküp takabilirsin.
  • herhaltibiliyoring  (21.12.17 16:41:43 ~ 16:43:19)
lan elektrik elektronik mühendisiyim, alternatif çözüm aramıyorum...

(bkz: ben aptal değilim makine mühendisiyim)

Arkadaşın mevye sıkacağının kablosu tost makinasına değmiş ve kablo kılıfları yanmış açıkta duruyor, orjinal görüntüsünü bozmak istemiyor yoksa kendim de bi power supply kablosunun ucunu keser uydururum bir şeyler.

O körük kısmı üstünde çakılı olan kablo lazım.

Bu arada tedum'da fabrikaymış, adamları telefonla aradım, ordan oraya yönlendirdiler. En son adam "1 tane lazım" diyince "abi fabrika burası" dedi lksjdfg
  • kimlanbu  (21.12.17 16:47:14 ~ 16:48:20)
www.bohrer-onlineshop.de

bunun illaki bir ismi vardı da.. ali express'ten falan bulamadım..

50-100'lü pakette satılıyordur.. yani illaki vardır.. :D

1,5 metrelik fişi yaptırır bunu da ucuna takarsın bitti..

edit: o zaman bulunduğun yerdeki tüm elektrikçileri dolaş reis ne diyim.. saygılar.. :D
  • synche  (21.12.17 17:03:53 ~ 23:39:38)
@synche, dediğin şeyin adı gromet, yaptığım cihazlarda kullanıyorum zaten. Lütfen çözüm önermeyin :)

Bana "orji" kablo lazım
  • kimlanbu  (21.12.17 17:12:16 ~ 17:13:05)