Spor salonuna 2 hafta gidemeyeceğim. Ne yapayım?

Üyeliğim bitti ve finaller başladı. 5 Ocak'a kadar salona gitmem münkün değil. Kazançlarımı kaybetmemek için evde neler yapabilirim?

Nike Training

  • sopiro  (21.12.17 02:42:55)
sinav
mekik
bench dips
  • cedex  (21.12.17 08:38:31)
Bunlardan seçip yapabilirsin:
darebee.com&sortdir=desc&attr.ct10.value=full-body&page=1

Benim bazen evde yaptığım ve sevdiğim hareketler; plank çeşitleri, squat ve lunge çeşitleri, burpee, body hold, push-up, crunch çeşitleri. Son dönem wall walk'ı keşfettim bir de, çok zorlayıcı bir hareket ama yaptıkça alışıyorsun.
  • peggy  (21.12.17 11:22:47)
Şınav, mekik, barfiks, büyük su şişeleri ile squat vs evde yapılacak çok hareket var.

Fakat uzun süredir ara vermiyorsanız 2 haftalık mola kaslara iyi gelecektir. 3-4 ay çalışma sonrasına bir haftalık mola verilmesi ve sonra farklı programa geçilmesinin faydalarını uzun uzun okumuştum.
  • John Bloor  (21.12.17 11:23:11)
ip atla

  • jimicik  (21.12.17 11:28:36)
2 haftada bir şey kaybetmezsin, 2 haftada kas kaybedecek olsak zaten hayatta kalmamız mümkün olmazdı, tabii "Kazanç"tan kastın kastır diye düşündüğüm için bu cevabı veriyorum. Onun dışında, progressive overload görmüş vücut, vücut hareketleriyle yapacağın aktivitelere çok tepki vermez, bunlar bu noktada biraz kondisyon çalışması gibi olur, çok fazla bir pozitif-negatif geridönüş almazsın bu nedenle. Bu 2 haftalık dönemi mobilite-stretching çalışmalarına ayırırsan, eklemlerinin hareket kabiliyetinin artması ve kaslarının esneklik kazanması yönünden daha kazançlı çıkabilirsin.

  • angelus  (21.12.17 11:32:00)