Bir kağıt çeşidi

Selam

Bir kağıt çeşidini sormak istiyorum. Adını hiç bilmiyorum ve nasıl tarif edebileceğimi de bilemiyorum şu anda. Sadece normal çiğ tonda bi bembeyaz değil hafif sıcak tonda bi bembeyaz, ayrıca nırmal A4 gibi pürüzsüz değil pürüzlü ve mat. Bi de kağıttan ziyade karton kalınlığında gibi. Nerede kullanıldığını şu anda çıkaramıyorum, nasıl ifade edebilirim hiç bilmiyorum. Anladınızsa bu kağıda kırtasiyede renkli baskı yaptırılır mı?

Bristol bu anlattığınıza yakın bi kağıttır.benzerlerine resim malzemesi satilan pek cok kırtasiyede bulabilirsiniz, ciktida alabilirsiniz.

  • rn  (20.12.17 21:38:39)
@rn

Sen harika bi insansın kanaatimce <3
  • yaren  (20.12.17 21:41:11)
schoeller kağıdı gibi geldi bana. 200 gr falan bayağı kalın, sarımsı bi beyaz, çok hafif pürüzlü yüzeyi var.

  • theseachange  (20.12.17 21:49:18)
@theseachange

Ya üzerine sulu boya yapılıyor diye hatırladım şimdi. Hatta bi hocam yapıyordu.
  • yaren  (20.12.17 21:55:01)
@yaren o senin harikaligin.
Bu arada @theseachange hakli olabilir, bristolun on yuzu daha duz ve parlakti sanki. Ama dedigim gibi resim malzemesi satan her yerde istedin gramajda ve kalitede kağit bulabilirsin, ozalitcillerde de bulursun.

  • rn  (20.12.17 22:20:29)