Patron Zorla Çalıştırabilir Mi ?

Selam arkadaşlar.

1 seneyi geçkin çalıştığım iş yerinden karşılıklı anlaşarak ayrılmak istedim. Bu ay sonuna kadar çalışırsam tazminat, prim vs vereceğini maille detaylı bir şekilde yazdı. Karşılıklı teyitleştik. Maillerin yedeklerini de aldım.

Şİmdi büyük ihtimalle çıkmama müsade etmeyecek 2-3 ay daha çalıştırmak istediği kulağıma geliyor. Bu durumda ben ne yapabilirim ? Aramızda iş sözleşmesi gibi birşey yok. İstifa etsem maille bildirdiğim tarihi ihbar süresi sayıyorlar mı ?

Anlaştığımız süre boyunca çalışıp ardından mahkeme yoluyla tazminatımı alabilir miyim ? Konu hakkında bi destek atarsanız sevinirim dostlar.

4 hafta ihbar süreniz var istğfadan sonra. bundan fazla çalıştıramaz. 4857 iş kanunu madde 17

  • habula  (20.12.17 15:54:38)
4 hafta sonra işe gitmemen gerekir. Çıkışta zaten ibraname imzalayacaksınız. Ve bunu "maaşım yattıktan sonra imzalayacağım" deme hakkına sahipsiniz. Eğer ki ibranamede yazan para sizin hesapladığınız para değil hatta "hiçbir alacağım ve borcum yoktur" yazdırmaya çalışırlarsa kesinlikle imzalamayın. çıkışta imzalayacağınız belgeleri dikkatli okuyun. bazı firmalar çakallık olsun diye eski türkçeden kelimeler koyuyor o kelimeler de bağlayıcı oluyor. öyle kalıyorsun ortada.

  • kablelvuku  (20.12.17 16:23:59)