2. El iphone alırken paranoyak olmak

Bir akrabamın arkadaşı iphone 6sını satacakmış. Sebebi de rengiymiş.
Kadın gold unu istiyormuş. Daha 6aylık telefon. Sıfırı 1900 lira.
Bana 1350ye bırakıyor.
Buraya kadar her şey güzel.
Aklıma takılan nokta ise içinde casus program olup olmayacağı. Şimdi tanıdıktan alıyoruz ama o da yanlışlıkla casus program veya virüs kapmışsa???
2. El alırken içiniz nasıl rahat olabiliyor, söyleyin ben de rahatlatayım kendimi.
Alırken anlamanın bi yolu var mı?
Anlayamazsam ve alırsam bi ömür banka işlemi yapamam telefondan...

telefonu restore edip yeni bir iphone olarak ayarlayacaksınız zaten kendi mailinizle, hiç bir virüs vs olmayacak.

arkadaşınız, iphone'a casusluk zımbırtıları yapacak kadar bilgisi varsa sizle zaten uğraşmaz apple'da falan çalışır.
  • inannas jofn  (20.12.17 13:55:47)
iphone 6 eskidi. Bence SE alın

  • taktikmaktikyokbambambam  (20.12.17 16:29:16)
yahu ne casusu ne yazilimi format atiyorsun alete zaten(fabrika ayari / sifirlama)
korkacak hic bir sey yok.

  • bos gezenin bos ustasi  (20.12.17 16:59:54)
Bi ara bu konuyu araştırmıştım.
Format atılınca da gitmiyormuş casus yazılımlar.
Yanlış mı bu bilg
  • farrytikki2  (20.12.17 17:06:54)
Casus programlar format atılınca gider ama sizi biraz daha kuşkulandırmak için şöyle bir durum da olabilir, dinleme işlemleri her zaman yazılımsal olarak yapılmıyor, cihazın donanımına da müdahale edilmiş olabilir, bu durumda mikrofon ve ahize üzerindeki dinleme donanımı sökülmediği sürece sizi dinleyebilirler.

  • soufigay  (20.12.17 17:50:41)
Cihazı elinize aldığınız alt dock (şarj kısmı) tarafında iki tane çok ince vidaları var. Müdahele edilip edilmediğini cihaza bu vidalardan anlayabilirsiniz ilk bakışta, eğer vida yerlerinde çok ufak bir yalama varsa veya tornavida belirtisi, cihazdan uzak durun.

Bu IMEI numarasından daha önce yapılmış işlemlerden muaf olmak için normal şartlarda aranızda bir yazılı satış sözleşmesi yapabilirseniz şu tarihten itibaren şu aksesuarlarıyla beraber filanca seri/imei numaralı cihazı yarın bir gün başınız ağrımaz. Cihazı iTunes ile sıfırladığınızda sıfırlanmış oluyor ve iCloud kilidi yoksa sıfır cihaz gibi kullanabiliyorsunuz.

İçiniz rahat mı etmedi, gidip bir Appe yetkili servise cihazı test ettirin, hem müdahale olmuş mu cihaza ona bakarlar hem de yazılımını ücretsiz sıfırlarlar.

Apple bu anlamda en güvenilir yazılıma ve donanıma sahip, rahat olun.
  • osmanyueksel  (21.12.17 02:34:54)
Cihazı elinize aldığınız alt dock (şarj kısmı) tarafında iki tane çok ince vidaları var. Müdahele edilip edilmediğini cihaza bu vidalardan anlayabilirsiniz ilk bakışta, eğer vida yerlerinde çok ufak bir yalama varsa veya tornavida belirtisi, cihazdan uzak durun.

Bu IMEI numarasından daha önce yapılmış işlemlerden muaf olmak için normal şartlarda aranızda bir yazılı satış sözleşmesi yapabilirseniz şu tarihten itibaren şu aksesuarlarıyla beraber filanca seri/imei numaralı cihazı yarın bir gün başınız ağrımaz. Cihazı iTunes ile sıfırladığınızda sıfırlanmış oluyor ve iCloud kilidi yoksa sıfır cihaz gibi kullanabiliyorsunuz.

İçiniz rahat mı etmedi, gidip bir Appe yetkili servise cihazı test ettirin, hem müdahale olmuş mu cihaza ona bakarlar hem de yazılımını ücretsiz sıfırlarlar.

Apple bu anlamda en güvenilir yazılıma ve donanıma sahip, rahat olun.
  • osmanyueksel  (21.12.17 02:35:02)