Boğaziçi Üniversitesi Yüksek Lisans

selam,

boğaziçi üniversitesi'nde yüksek lisans yapabilmek için lisans ortalamasının kaç olması gerekiyor? yani belli bir kıstas var mı? araştırdım ama finans için gerekli ortalamayı bulamadım.

yardımcı olabilecek olan var mıdır acaba?

adaylar.boun.edu.tr

suralara bak. 2.0 diyor ikinci ogretim icin.

birinci ogretimler: (birinci ogretim diye mi geciyor yahu? )
adaylar.boun.edu.tr
  • fakyoras  (20.12.17 00:59:35 ~ 00:59:52)
minimum var ama başvuru sayısına göre gözardı edilebiliyor.
ingilteredeki bazı okulların bile bu kuralı gözardı ettiğine şahit oldum. o yüzden masraf olmayacaksa başvurun. motivasyon mektubu, mülakat, teknik yeterlilik sınavı vs de seviyeniz belli olur.
itü katıydı diye hatırlıyorum. 0.01 fark yüzünden başvuramadığımı hatırlıyorum.
  • sttc  (20.12.17 02:32:45)
sttc, 2017/2018 bahar dönemi için alım yapılmayacakmış ama sonbahara umarım açılır. işte puanları yüksek verirsem belki gözardı edilebilir diye düşündüm. ortalamam çok yüksek değil çünkü.

bahar dönemindeki ales'te iyi bir şeyler yaparsam şansım artar umarım.
  • poison pill  (20.12.17 03:09:34)
yl girişte ales %50 etkiliyor her halükarda. bundan sonra da 2.75'ten yukarıysa ortalama, çok da sorun olmaz sanıyorum. 3 isteyen bir yer hatırlamıyorum ben şimdi, galiba 2.50 idi alt limit. ondan ales'e kastır, ingiliççe sınavına kastır, ortalama pek dert değil. toplamda %10 filan etkileyecek.

  • cagdas donem kuramcisi  (20.12.17 04:36:53)