[]

Nasyonal sosyalizm

aryan ırkından olmayan biri nasyonal sosyalist/nazi/hitler sempatizanı olabilir mi ve neden?
 
Faşizmi benimsemişse olabilir ama o zaman da Hitler'in Nasyonal Sosyalizmini anlamamış olur. Fakat bununla birlikte Nasyonal Sosyalizm Hitler'e ait bir kavram değil, Hitler kendine göre yorumlayıp Nazizmi yarattı. Hitler Alman ırkının üstünlüğünü savunmuş buna göre hareket etmiş, Nasyonal Sosyalizm beyaz ırkın üstünlüğü savunan bir kavram. Yani genel anlamda Nasyonal Sosyalizmi herhangi bir kişi savunabilir bu saçma olmaz ama Hitler'in dünya görüşüyle savunmak saçma olur. Ki Hitler'in en şaşalı döneminde İngiltere'de de benzer oluşumlar olmuştu; kendilerini Alman Nazizmiyle paralel görmüşlerdi ama o da saçmaydı.


  • angelus  (19.12.17 22:40:57 ~ 22:56:09) 
olabilir, maldır

dna’nın %x’i y diye olacak bir şey yok sonuçta. her ırk kendine göre yontuyor.

tarihsel olarak soruyorsan hitler de öyle değil zaten.
  • passion rules the game  (19.12.17 22:40:59) 
nasyonal sosyalizm genel bir ideolojik kavram.

Nazi partisi veya Hitlerin görüşleri bu ideolojinin tarihsel bir örneği sadece.
  • AlsterWasser  (19.12.17 22:47:40 ~ 22:49:04) 
Nasyonal sosyalizm, faşizmin en şiddetli biçimi olarak dahi adlandırılamaz. Kökeni ırkçılığa dayanır ve evet aryan ırkının üstünlüğünü savunur. Zira nasyonal sosyalizm hitler’in yarattığı bir ideolojidir. Üst insan fikriyle fizyolojik özellikleri birleştirip aryanın üstğnlüğünü savunur.


  • brad pitt  (19.12.17 22:54:57) 
Niye olmasın ki? Bak bizde mesela bu topraklarda büyümüş müslüman görünümlü bir çok hain var. Halbuki baksan ırk olarak (maalesef) türktür. O nedenle ideolojik kavramlar çokta önemli değil.


  • 1adam  (19.12.17 23:30:56) 
hitler'in en yakın adamı goebbels anneannesi tarafından bir yahudi.

kendi öz evlatlarını önce morfin ile sakinleştirip sonra siyanür ile öldürme emrini verecek kadar insanlıktan çıkmış bir mahluk. hitler'in propaganda bakanı.

onedio.com
  • babilbaligi  (20.12.17 13:38:54) 
@sycu hitler’in baba tarafından yahudi olduğuna dair iddialar ve ciddi kanıtlar ile babasına ve ailesine olan gençlik nefretinin de bu politikalarda etkili olduğunun düşünüldüğünü duysan daha da şaşırırsın sanırım :)


  • passion rules the game  (21.12.17 13:10:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.