nerde yanılıyorum? (coin mevzusu)

şimdi diyelim ki 10k'lık tanesi 1 tlden 10k x coin aldım, coin ilk gün %10 arttı. 10 k oldu 11 k tl bazında.. şimdi ben bu 1 k yı çekersem benim 10k adet coin azalacak. bunu 2-3 günde ya da haftada 1 yaptığımızı düşünelim evet tl bazında ana param kalıyor sürekli içerde ama coin sayım azalıyor..

1- bu kazanç mıdır? (parasal anlamda evet ama kripto para mantığıyla soruyorum)
2- kurmam gereken mantık nasıl olmalı?

Amaciniz daha cok para kazanmak mi yoksa daha cok coin kazanmak mi? Ona gore degisir nasil bir yol izleyeceginiz.

  • crown  (19.12.17 00:17:50)
ineklerin var. buzağıları doğdukça satıyosun. 3 4 sene sonra elindeki inek yaşlanıyor. buzağı veremiyor. yaşlı bir çift inek/boğa ile başbaşa kalıyosun.

  • shenergy  (19.12.17 00:18:03)
Maaşınız, kira geliriniz vb. olmadan; elinizdeki ana sermayeyi koruyarak sadece faiz geliriyle geçinmeye benzetilebilir. Şimdilik... İleride BTC veya diğer kripto paralar bu kadar çok artış göstermeyecekler. İşte o zaman aynen bugünün hisse senetleri gibi size daha az kazandıracaklar.

  • malheiros  (19.12.17 00:22:49)
örnekler süper ama sanırım elimdeki coini arttırmak için ya arbitraj ya da ciddi takiple al sat yapmalıyım. işte al sat noktasında coinler arası geçiş mi yapayım yok x coin yüzde %10 arttığında satıp %10 düşmesini mi bekleyeyim.

  • Golgi  (19.12.17 00:25:02)
Bittrex'e kayıt ol. Altcoinleri izle. Günlük %100 kazandıranlar var...

  • malheiros  (19.12.17 00:29:00)
aynı coindeki toplam sayıyı artırabiliyorsan master olmuşsun demektir zaten.

ben olsam düşükten altcoin toplardım. netekim öyle de yaptım.
  • shenergy  (19.12.17 00:29:52)
  • melodica  (19.12.17 01:29:22)