Chopin Vs Itri

Sizce hangisi çalınmalı?

ve evet keşki hiç çalınmasa....

Hiç mi haber izlemiyorsunuz: şehit cenazeleri için...

Nerde çalınacak ne için çalınacak hangi enstrümanlar çalacak? Çok yetersiz bilgi.

  • yaren  (18.12.17 13:23:05)
Keske hic calinmasa ne demek? Yetersiz olan bilgi yaninda biraz da sensin bence.

Ebru gundes cal karsim sen.

Cevap. Itri

Duzenleme. Haber izlemek degil konu, sen soruyu duzgun sormamissin. Ne calindiginin onemi yok. Onemli olan islami amac ile boyle bir duzenleme gayreti. O da asagilik bir durum. Laiklige uymayan bir durum. Chopin ile ayni inanisa mensup bireyler de var, gibi sig dusunce olabilir. Fakat degistirmek istenme amaci yanlis. Chopin karari verilirken din sebebiyle secildiyse o da ayni derece igrenc.

Degisimi bu amac yuzunden onaylamadigimdan ayni duzen devam etmesi daha iyi diye dusunuyorum.
  • Corrigan prefers beer  (18.12.17 13:28:09 ~ 13:53:01)
arkadaşın kastettiği askeri cenazelerde artık chopin yerine ıtri çalınması kararı.

chopin.

ıtri'nin çalınması terbiyesizliktir, saygısızlıktır, hakarettir. orada askerler müslüman olmak zorunda değil. türk askeri müslümandır diye de bir şart yok. sen neyin gerçekten doğru olduğuna inanırsan inan bir insana inancın üzrinden zorbalık yapamazsın. hele bu insan vatanı ve içerisinde yaşayanlar için kendini feda etmiş birisiyse.

keşke hiç çalınmasa demek keşke hiç şehit vermesek demek algı yavaş asdfgh
  • air  (18.12.17 13:39:07)