AKP'nin bu yaptıkları doğrumu?

Güney kore mutlukuk fonu ile vatandaşın borcunu silme haberi paylaşmış biri, altına da akp' li şu yorumu yapmış, yazdıkları doğru mu?

"ulan mal. akp daha çok vatandaşın borcunu sildi, köprüler yaptı. ben 15 senede bu hükümetin affettiği borç yaptığı yardım G.Koreyi yaptığı yardımı 15 defa satın alır. bu hükümet geldi milletten kesilen KEY paralarını geri ödedi. deprem konutlarını yaptı. kaç defa kredy kartı borçları faizi silindi ben sayamadım. vergi yapılandırmaları faiz borçlarını silmeler. Ücretsiz hastane genel sağlık sigortasıyla herkesin sağlık güvencesi oldu."

önemli olan bir şeyin gerçekten doğru olup olmaması değildir.

önemli olan insanlar üzerinde oluşturulan ALGI dır.
  • regardless of what they say  (18.12.17 02:19:02)
haber okuyup doğru yanlış fikir sahibi olmak varken bunun gibi kahvehane ağzı yorumlara zaman israf etmeyin allah aşkına.

  • sporty  (18.12.17 02:22:47 ~ 02:23:06)
bazı vergilendirmelerde yeniden yapılandırmalarla faizlerin silindiğini biliyorum.

vergi affından bir kez gelir vergisinden yararlandım, yılda 8/10 bin vergi ödüyorum. o da bana 2000 lira filan bir indirim sağladılar bir keresinde ödemediğim bir borcu yapılandırdığım için.
devlete borçlanmak riskli sonuçta faizini bile silse insanlar etkileniyor.

sağlık sigortası mevzusunu bilmiyorum ama 75 liraya sigorta diye birşeyden söz ediliyordu bir ara.
  • osmanyueksel  (19.12.17 00:53:43)