canı sıkılınca para harcamak

canım sıkkın çeşitli sebeplerden. para harcayıp 3-5 gereksiz şey alsam iyi gelecekmiş gibi. harcayayım mı? işte toplamda 4k falan gömmek var 4-5 tane şeye.

4k çok. Yapma

  • elorelia  (18.12.17 00:49:11)
Harcama bence de

  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (18.12.17 00:49:29)
para harcamak iyi geliyor.

4k cok
  • fakyoras  (18.12.17 00:50:14 ~ 00:50:23)
Sonra para gitti diye üzülmeyeceksen harca gitsin (:

  • Ufuk  (18.12.17 00:50:26)
can sıkıntısına çok iyi gelse de sen yine de abartmadan harca, 4-5 şey almak yerine önceliklendirip birini al bakalım işe yarayacak mı.

  • yaraticinick  (18.12.17 00:51:41)
Bitcoin al.

  • cakabo  (18.12.17 00:52:06)
sıkıntıdan şöyle liste hazırladım

kulaklık
gözlük normal optik ama biraz pahalı
saat işte tissot falan
leatherman çakı
termos
sırt çantası
motor ehliyeti + eğitim
parfüm

işin kötüsü hiçbirine de ihtiyacım yok aslında ama işte alsam iyi olcakmış gibi. aslında alınca olmuyor onu da gördük.
  • dedim dedim de kime dedim  (18.12.17 01:02:10)
motor ehliyeti + kulaklik sadece

  • imnotsureabout  (18.12.17 01:12:23)
Motor ehliyeti ve saat diyorum bende

  • joker06  (18.12.17 01:31:59)
1-2 ay sonra nereden harcadım ben o parayı şimdi ihtyacım oldu diyecek bir durum olmadığı sürece sıkıntı olmaz.

  • tukenmez adam  (18.12.17 02:37:48)
hayata not :
bugün 500tl harcadım. çok bir şey değişmedi.

  • dedim dedim de kime dedim  (18.12.17 22:29:01)
tarihe not : 2000tl daha harcadım bi değişiklik yok.
yarın 1000tl daha harcıyacağım o zaman da editlerim.

  • dedim dedim de kime dedim  (27.12.17 23:48:10)
tikleri vermeyi dene bide?

  • imnotsureabout  (28.12.17 10:06:09)
sanırım şu duyuru kadar görgüsüz ve ayıp bir duyuru daha görmedim.
azıcık halden anlasan keşke. madem sokağa atacak 4000 lira paran var, git at abi. bunu burada herkesin gözüne sokmak zorunda değilsin. git harca. sormuşsun ama buradakilerin fikrini de pek merak ediyormuş gibi durmuyorsun zaten, alma diyen bir sürü kişi olmuş ama sen hem kimseyi sallamamış, hem de günler sonra bir de güncellemişsin duyurunu, 1000 harcadım 2000 harcadım diye. aman iyi halt ettin. nereye ne kadar para harcadığın çok da umurumuzdaydı.

olan var olmayan var. biraz halden anlayın. aileniz sizi nasıl yetiştirdi? veya sonradan mı böyle oldunuz? ben gerçekten anlamıyorum.

bir gün muhtaç olmazsın umarım. olursan da bu duyuruyu hatırla.

şunu da eklemeden geçmek istemiyorum. bu "k" en sinir olduğum şey. bin diyorduk biz ona, ne ara herkes k demeye başladı?
  • istanbul kanatlarimin altinda  (28.12.17 10:33:14 ~ 10:36:31)
@ika
hocam senin duyuruyu yanlış anlayasın gelmiş :)
olay param var harcıyorum yuppii bakın owww yiheaaa! değil görüldüğü üzere,

olay canım sıkkın acaba para harcasam biraz kendimi iyi hisseder miyim, motivasyonum düzelir mi? gidip güzel bir kazak alsan en azından 1 hafta kendini iyi hisseder misin? cevabını aramak üzerine soruldu.

banka hesabında 30k para var, yapman gereken bi dünya iş var bu işleri yapsan herşey düzelecek ama içinde zerre kadar çalışma isteği yok. yok yani. 1-2 aydır öteliyorsun herşeyi. uyuyorsun. günler geçiyor. sen öyle mal gibi ekrana bakıyorsun.

25k bayılıp bir r25 alsan 3-4 gün gazlasan 1-2 aylık enerjiyi depolar mısın?
4k-5k'ya baba bir takım elbise alsan ben neymişim lan diyip gaza gelir misin?
yada o kadar çoşmayıp güzel bir kazak alsan? saat? veya müzik dinleyebileceğin kalite bir kulaklık?
kaç gün verir sana? yada cidden işe yarar mı?
duyurunun açılış sebebi o şekilde yani,
ha ben sizin için test ettim değişen bir şey yok.
siz harcamayın boş yere paranızı yani.
herşeye rağmen çalışmak önemli olan, bayıldığında da çalışmak.
2,5k harcamışım çok birşey değil sanırım bi telefon bile alamazsın.
şimdi senin geçmiş duyurularına baksam ürün tavsiyesi istediğin duyulara aynı fiyata sende ulaşmışssındır sanırım.
mevzu bu yani.
  • dedim dedim de kime dedim  (28.12.17 18:29:40)
cok da ise yaramayacak, biliyoruz, ama yapiyoruz.

arkadas yokluk gormemekle iliskilendirmis, ama gormus olanlarda da ziyadesiyle gozlemliyorum bu davranisi.

ben bu ara insanlara hediyeler aldim. hayatlarini kolaylastirabilecek kucuk seyler... bir de bitki aldim, uc filizi var, buyuduklerinde baska saksiya ekip arkadaslarima verecegim diye seviniyorum.

baska birkac sey daha aldim, daha kullanmadim bile.

cok gecici, bazen de huzunlu bir hareket bu, ama sizi anliyorum.

a ha! bugun kurs aldim. nasil unuttum? cok ucuza aldim. isime yarayacagini umuyorum. odedim diye calismak da zorundayim. sahane.

bir de, boyle vaziyetleri aklamak icin bazen kullanmadigim esyayi satiyorum. o zaman yine cok yakin galiba. biraz olsun daha iyi hissettiriyor ama...
  • e haliyle  (28.12.17 19:07:32)
@dedim

duyuruyu gayet de doğru anlamışım. hala ayıp olduğunu düşünüyorum.
duyuruda herkes "şunu mu alsam bunu mu alsam" diye soruyor, dün "mercedes mi alsam audi mi" gibi bir duyuru vardı hatta. onlar sorulur. birinin bir şeye ihtiyacı vardır, parası da vardır, alacağı ürün hakkında fikir istemek için sorabilir. oysa bu duyurudaki sorun, senin "sırf canın sıkıldığı için" hiç ihtiyacın olmayacak şeylere birkaç bin lira para harcama lüksünün olması ve bunu gelip buraya yazman. üstüne bir de "alt tarafı 2.5 bin harcadım sadece, çok değil zaten bir telefon parası etmiyor" demen. paranın miktarı hiç önemli değil ki. 2.5 bin lira sana göre az olabilir ama o paranın çok daha azına ne kadar muhtaç olan bir sürü insan var.

özetle, sokağa atacak paran varsa at. para senin paran. ama bunu paylaşmak zorunda değilsin. şu an 12 saatlik mesaisine yani başlamış bir işçinin bu duyuruyu okuduğunu düşünsene.

bilmiyorum bir tek bana mı garip geliyor. üstelik ben hayatımda pek yokluk görmedim, sadece yokluk görenlerin gözünden bakıyorum ve çok üzülebileceklerini düşünüyorum.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (29.12.17 11:19:47 ~ 11:22:45)
enteresanmış.

istanbul kanatlarimin altinda +1

tartışmalara katılmadan kısaca bir şey söylemek istiyorum. kaybederseniz üzülmeyeceğiniz bir para varsa,
kendinize değil başkasına bir şey almayı deneyin bir kerede.

eşyaların dilleri yok ama insanların var. eğer birini çok mutlu ederseniz,işine yarar bir şeyler verirseniz
sizi eşyadan daha çok mutlu edecektir. tabii bu iş alış veriş değil ancak yine de bir deneyin
  • foster  (29.12.17 11:54:25)