[]

Tıbbi Sekreterlik

Arkadaşlar benim bildiğim 2 yıllık Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik bölümü var. Bu bölümü bitirenler kpss ile devlete giriyor diye biliyorum?!

Bir de hastaneleein bilgisayar sistemi Meddata programının tıbbi sekreterlik kursu varmış 3 aylık sertifika programı. bu sertifikayı alan devlette çalışabilir mi? Çalışması için ne gerekir?
Bu sertifikayı alan birisiyle konuştum mesela devlette bir hastanenin başhekimi istese beni alabilir(torpil) diye söyledi. Bu sertifika programı hakkında bilgisi olan var mı?

 
Meddata muhtemelen kendi yazılımını öğretiyodur. Her hastanede de farklı yazılım var. Çok işe yarar olduğunu düşünmüyorum.


  • birşeylersoracağım  (17.12.17 21:34:01) 
tıbbi sekreterlerin çoğu taşeron çalışıyor veri giriş elemanı olarak. arkadaşın dediği de odur muhtemelen.


  • nrmnm  (17.12.17 22:41:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.