yüksek lisans, tecil vs.

Halihazırda çalışmakta olup, salt tecil amaçlı yüksek lisans yapan bir tek ben değilimdir herhalde diyerekten başlıyorum:

Malum, yüksek lisansımın süresi bu dönem sonunda bitiyor ve yeni bir yer bulmam lazım. Gelgelelim, tezsiz yüksek lisans programlarına bakıyorum ve devlet bile olsa dönemlik 3900TL + ders başına 300 TL gibi çılgın rakamlar gördüm. Ben hiç böyle para falan vermedim. Kim bu kadar kazanıyor da bir yandan bedelliye para biriktirip bir taraftan da buralara bu kadar para verebiliyor lan?! Sonunda diploma verecek olsalar belki diyeceğim ama o da yok.

Sorum şu; daha geçen sene Ankara'da yaşayan bir elemandan duymuştum tezsiz yüksek lisans yaptığını çok çok çok (belki yarısı bile değil) daha az bir fiyata. Maalesef, numarasını vs kaybettiğim için ona ulaşamıyorum neresi olduğunu öğrenmek için.

Siz nerelerde yapıyorsunuz ve ne kadar ödüyorsunuz/ödediniz?

Pampa devlet üniversitelerinde 1500-2000 bandına kaydını yaptır tezsize, sonra karışma. Diger dönemler ödemene gerek yok. Ha tezli için ales ve ortalaman iyiyse onlara başvur mulakata gir kazan 3 yıl atsın.

  • karacigerim vur kadehlere  (17.12.17 02:41:26)
Yav iyi de ben mi bulamıyorum, nerede bu 1500'lükler? Mesela Gazi'nin tezsiz 1-2 programına baktım, yukarıda bahsettiğim rakamları istiyorlar.

Ortalamam da iyi, ama bu aralar çok yoğun bir dönem olacak; ne referans mektubu toparlayabilmem ne de mülakata gitmem mümkün.

1500'den kasıt, dönemlik, değil mi?
  • skooma  (17.12.17 02:44:31 ~ 10:53:53)