kirilan plastik kasnak tamiri

bu kadar zor olmamali di mi? elimizde annemin cok sevdigi bir blender var. su parcasasi ortadan ikiye kirik;

encrypted-tbn0.gstatic.com

eski bir blender oldugu icin internette bulamadik. bunu nasil guzelce yapistiririz yav?

japon yapistiricisi olmuyor, cok sert. en ufak esneklikte yapisan yerden tekrar kiriliyor. 2 plastigi yapistirmak icin ne kullanmak lazim?

eğer gıda ile temas etmiyorsa en temiz yöntemler şöyle;

1-yapı malzemeleri satan yerden 1 adet epoksi yapıştırıcı alıyorsunuz. Bunlar iki malzemenin karıştırılmasıyla oluşturulur. Tek tüpte satılan epoksi diye geçenlerden uzak durun. Önce birini sonra diğerini belirtilen oranda sıkıp bir çubukla karıştırıp iki parçaya da sürmeniz lazım.

2-hala kırılıyorsa yenisini basmanız lazım. Manevi bir değeri falan varsa diye ekliyorum bunu. Bir tane çevrimiçi 3B tasarım programı ile parçanın ölçülerini alıp modelleyin. Modeli tam ölçülerinde olacak şekilde belirtip bir 3B baskı stüdyosundan bastırın.

Birinci yöntem 30 lira gibi bir şey, ikinci yöntem ise parça büyüklüğüne bağlı olarak aşağı yukarı aynı fiyatlara denk gelir diye düşünüyorum. Tabi içinde biraz modelleme bilgisi gereksinimi var.
  • sulphur  (16.12.17 22:30:16)
plastik dişli çeken tornacılar var onlar da yapabilir yakınlarda küçük sanayi gibi yerler varsa bi bakın

  • synch  (16.12.17 23:58:51)
Bu anladığım kadarıyla gücü ve Torku ileten bir parça. Çift komponentli yapıştırıcı yapıştırır diyeceğim ama baskı veya zor görürse tekrardan kırılabilir. @sulphurun dediği çok mantıklı. Eğer iyi bir malzeme olursa olur. Ama synchnin dediği daha mantıklı. Fakat onu yapsalar da 50 lira para istemezler. Ayrıca sen taktın olmadı gidip götürsen sorumluluk da almazlar. Tornacı değilim ama çalıştığım kadarıyla durum bu. Hatta kestamid malzemesinden yaparsan da çok dayanır.

  • ceyhan prensi adana  (17.12.17 20:44:53)