[]

dizüstü bilgisayara kaç para fiyat yazmalı?

2.5 yıllık asus i5 işlemcili laptop.
alındığı gün dolar kuru 2.34 ve 1.700 liraya alınmış yani 726 dolar.
bugün 726 dolar 2.800 lira yapıyor.
teknolojinin gelişmesiyle gelen değer kaybı ve ikinci el değer kaybı hesaba katıldığında bu laptop kaç para eder?
temiz kullanıldı, tuşları bile yepyeni. sahibi askere gidince 5 ay yattı cihaz.
alüminyum kasalı, 2 gb ekran kartı 8 gb ram, 1 tb hdd, i5 1.7-2.2 ghz
şu cihaz www.vatanbilgisayar.com

 
2800/2 fiyat iyidir. temizse o para etmeli yani. tuşlarda falan eskilik belli oluyorsa 1000 olabilir.


  • alperz  (16.12.17 18:37:04) 
geçen sene benzer özlelikli dell'imi sattım. 1100 TL. satın aldığın fiyatın 3/5 kuralını uygularım hep, birşey satarken. günümüz fiyatıyla karşılaştırmazsın. sonuçta garantisi bile bitti ve alanın her anda elinde kalması riski var. ayrıca belirtmeliyim ki teknoloji 2,5 sene önceki teknoloji. işlemci modeli ram serisi de önemli.


  • tahtelbahir  (16.12.17 21:33:05 ~ 21:33:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.