İzmir'de çayı musluktan yapsam ölür müyüm?

Veya çayın tadı iğrenç olur mu? Hep iyi sudan yapıyordum ama damacana bir buçuk günde biter oldu.

Valla İzmir'in suları nasıldır, bilmem ama İstanbul'da biz ailece içilecek su hariç her şeyde çeşme suyu kullanıyoruz. Damacana suyunu bir tek normal su içerken tüketiyoruz. İki şehrin su değerleri arasında uçurum yoksa biz ölmediğimize göre sizler de ölmezsiniz herhalde.

  • m e b  (16.12.17 15:32:06)
İçince öldürecek suyu çeşmeden verirler mi sanıyorsun?

  • himmet dayi  (16.12.17 15:47:24)
ben çeşmeden alınıp kaynatılmış suyla çay vs. içiyorum, ölmedim.

  • centrolenidae  (16.12.17 15:49:52)
sıkıntı olmaz

  • burya  (16.12.17 15:50:16)
Ben İstanbul'da bile ölmedim senelerce musluk suyundan çay yaptığım halde.

  • ms brownstone  (16.12.17 16:01:21)
Biz bir kere yaptığımızda çayı yarıda bıraktık daha ilk yudumda anladım farklı bişey olduğunu, sağlığa zararı olmaz da biz diğer türlüsüne alıştığımızdan içemedik

  • hayati cozemeyen adam  (16.12.17 16:13:49)
İzmirde çeşme suyunu içen çok kişi var, herkes damacana suyu içmiyor. Tabii ki ölmezsin.
Çayın tadı iğrenç olmaz, belki başta biraz yadırgarsın sonra damağın alışır.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (16.12.17 16:28:41)
annem babam karadenizli ve görüp görebileceğin en çay delisi insanlar. İzmirde yaşıyoruz ve çayı hep çeşme suyundan yaparlar ve gayet leziz olur(kafelerde falan çay içemiyorum babamın demlemesine alıştığım için). tek sıkıntı çaydanlık çok kireçleniyor izmirin suyu kireçli olduğu için, onu da içinde limon tuzu kaynatarak çözebilirsin

  • nundu  (16.12.17 17:00:37)
ben hep çeşme suyu ile yapıyorum. tadı güzel oluyor ama kaynatmadan su içilecek bir seviyede değil. hocamız tahtalı barajındaki su hakkında iyi şeyler söylemiyordu.

  • false pretension  (16.12.17 18:27:51)