Adada yaşamanın avantajları ve dezavantajları

İstanbulda maltepede oturuyorum. 3 hafta önce heybeliadada yaşamak fikri geçti aklımdan, bu hafta yine aklımda. Ev kiralari aynı. İşim için şimdi 20 dakika yol gidiyorum; gittiğim yer de maltepede. Yolda olduğum süre uzayacak muhtemelen ama çok da önemli değil diye düşünüyorum. İş saatlerim esneyebilir, 9 yerine 10da gidip hec çıkabilirim falan, iş bakımından herhangi problem yok.
Başka peki ne gibi eksileri ve artıları olabilir?

hava şartları nedeniyle işe gidemeyebilirsin veya evine dönemeyebilirsin. tıbbi durumlar sıkıntılı olabilir. aklına esti mi falanca yere gidemezsin vs vs.

  • sutlu nescafe  (15.12.17 18:44:09)
Adada yaşayan 5 kişi biliyorum hepsinin de maltepe-kartal civarı bir evi daha var. Kışın adaya neredeyse hiç geçmiyorlar. Seferlerde sorun yaşıyorlar.

  • jazzabel  (15.12.17 19:17:51)
Az önce telefona el çarpması ve telefonun soğuktan donması birleşimi sonucu boş bakınız vermişim. Cevabım şu olqcaktı.
www.diken.com.tr
Deprem olduğunda Adalar en sıkıntılı bölgelerden biri olacak. Yardım ulaşamayacak, İstanbul’un gölgesinde kalacak, çıksan çıkamazsın.
  • aychovsky  (15.12.17 19:24:57)