[]

Border Collie Cinsi Bir Köpek Apartmanda Bakılmaz mı?

Merhaba;

Benim iki köpeğim var, bir arkadaşımı da köpek sahiplendirmek konusunda cesaretlendirdim uzunca bir süredir takip ettiği border Collie cinsi köpeklerden sahiplenmek istiyor ancak hem kendisinin ilk köpeği olması açısından hem de bir sürü internette okuduğumuz apartmanda bakmaya uygun olmadığı konusundaki uyarılardan sonra sizin deneyimlerinizi, bilgilerinizi sormak istedik.

Border Collie cinsi köpekler evde bakmaya uygun mudur?

 
border collie hem hareketli bir köpek, hem de deli gibi tüy döker. apartman dairesinde zor olur.


  • sir gawain  (15.12.17 00:07:05) 
border collie çoban köpeğidir. çok hareketlidir. evde bakılır mı, bakılır ancak hem o mutsuz olur hem de siz. günde 1-2 saat koşturabilecekseniz düşünülebilir yine de.


  • jangbogo  (15.12.17 00:27:43) 
Border collie çoban köpeğidir. Eskiden sürü gütmesi için kullanılırdı. Çok büyük bir arazide sürekli koşturan bir köpekti yani. Zaten showline değil workline grubuna ait bir köpek yani iş köpeği. Workline sınıfına dahil olan hiçbir köpek apartman yaşantısına uygun değildir. Golden retriever tarzı köpekler daha uygun olacaktır.


  • leylasoysal  (15.12.17 02:54:56) 
aman aman uzak durun lütfen. ilk köpek için en tercih edilmemesi gereken ırklardan biridir çoban köpekleri ki hele border collie.. aman aman.. lütfen, rica ediyorum başka bir ırk düşünün. çok çok sportif, spordan spora koşan insanlar değillerse enerjisi böyle bir köpek seçmek yerine daha düşük enerjili bir köpek seçmek daha mantıklı olur.


  • vedderbaug  (15.12.17 10:46:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.