[]

Temizmama maması

Bir yıldan fazla bir süredir temizmama kumu kullanıyorum, 4-5 aydır da mamalarını sipariş etmeye başladım. Kedicikler gayet memnun. Ama önce son gelen tosun kedinin kakası pek bir fena kokmaya başladı. Biraz da cıvık s.cıyordu hayvan. Neyse ablamın kedisiydi, kendisi yazlıktan gelince kedi de gitti. Ama şimdi benim kedicim böyle ara ara (her zaman değil) acayip pis kokulu ve cıvıkımsı scmaya başladı. Öyle ki uykudan uyanıp tuvalet temizliyorum. O kadar olur yani.
Şimdi suçu mamaya mı atayım yoksa başka bir sebep olabilir mi? İlla bize veteriner yolları mı? 
Süt mü veriyorsunuz? Ya da sizden habersiz biri veriyor olabilir mi? Bizim başımıza gelmişti.


  • soyut park  (14.12.17 14:06:15) 
Mamaya atın. Asla ishal sıkıntısı yaşamadığımız kedimiz temizmama maması sonrası çok fena ishal oldu ve gaz çıkartıp durdu günlerce. Kabız yapıcı iğne bile işe yaramadı, zor düzelttik hayvanın dışkılama durumunu.

Aynı sıkıntıyı yakın zamanda bir başka arkadaşım daha yaşadı, anlattı anlattı bana dolu şey, en son mamasını sormak aklıma geldi, temizmama yanıtını aldım, su gibi ishaldi o hayvan da.
  • kaymaktutmayansicaksut  (14.12.17 14:16:11) 
Bence de suçu mamayı atın. Yani en azından ilk aşamada atın ve mama değiştirin, eğer sorun devam ediyorsa en kısa sürede veterinere gidin.

Temizmama'dan sadece 1 kereliğine deneme maması aldım ve kedim 1.5 gün boyunca o mamadan yedikten sonra gaz sorunu oldu. Sonradan anladım ki temizmama ismiyle çelişen şekilde kediler için bir nevi fast food niteliğinde mamalar üretiyor. Yeni mamamız N&D'nin tahılsız balıklısı ve portakallısı ve gayet memnunuz.
  • a day at the races  (14.12.17 14:54:04) 
yorumları görünce şaşırdım. ben de neredeyse 1 yıldır temizmama kullanıyorum, aslan gibi bir kedim var şu an. mama konusunu çok araştırdım, her mama her kediye yaramıyor, bünyeye göre değişiyor demek ki. siz başka mama kullanın bence de.


  • dedimmidemedimmi  (14.12.17 15:05:43) 
bonacibo kullandığım dönemde bizim de böyle bir sorunumuz vardı. proplana geçtiğimizde geçti. bu aralar brit care kullanıyoruz bunda da biraz koku oluyor ama o kadar değil. buna devam etmeyi düşünüyorum mısır içermediği ve katkısız olduğu için.


  • slow like honey  (14.12.17 15:21:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.