kitap tavsiyesi

merhabalar,

bir arkadaşa kitap almak istiyorum. kendisi oldukça muhafazakar. nasıl bir kitap olsa sanki böyle siddartha tarzı mı olsa karar veremiyorum. simyacı ve siddarthayı çok önceden okumuştum. biraz mistik kitaplar. sizce olur mu?
böyle sanırım istiyorum ki biraz farklı açılardan düşünceleri okusun.. ifade etmekte zorlanıyorum. simyacı çok basit siddartha da ağır mı kaçar ne dersiniz?

mantıku’t tayr’ı alın bence, aradığınız türde bir kitap olduğuna eminim. ben okudum ve çok etkilendim.

not: muhafazakar değilim.
  • vedatchilipeppers  (14.12.17 00:02:02)
Amak'ı hayal

  • Amaranta ursula  (14.12.17 00:02:25)
@ 6 kere uçtum, aslında kendisi mevlevizme yaklaşımının negatif olduğunu belirtmişt.

  • gaea  (14.12.17 00:08:56)
Tatar çölü

  • EasyTiger  (14.12.17 00:12:41)
Siddarthada sorgulama ve arayış var. O yüzden sevmeyebilir. Farklı görüş diyorsanız o zaman olabilir derim. İyi kitap bence.

Simyacıyı birkaç kez başlamama rağmen bitiremedim, bilmiyorum.
  • EasyTiger  (14.12.17 00:19:32)
Ali Ural - Posta Kutusundaki Mızıka.

Bu kitabı çok beğenmiştim. Tanımlamam eksik kaçabilir ama hep yapısıyla hem de içeriğiyle oldukça dolu bir kitaptı. Bazı konularda tefekküre, bazı konularda dostluğa, bazı konularda ise vefa, fedakarlık gibi konulara değiniyor yer yer realist, yer yer sembolik ifadelerle. Referans olarak ateist arkadaşımı veriyorum. Çünkü o bana önermişti.
  • m e b  (14.12.17 00:24:28)
Seyyid kutup - yoldaki isaretler

  • dilemma of subscribtionability  (14.12.17 01:08:18)