Devletin Bitcoin gelirine el koymasi / Sebepsiz zenginleşme

Arkadasimin 2010 yilindan bu gune sahip oldugu 8 bitcoini var. Vaktiyle 10 dolar seviyesindeyken aldigi.

Bunu sattigi takdirde asagi yukari 500bin civari bir paraya sahip olacak kesinti ve komisyonlar sonrasi.
Banka ya da maliye cikip demeyecek mi bu gune kadar hesabin 50bin TL dahi gormemisken nerden geldi bu para, neyin parasi diye? Bunu nasil aciklayip kanitlayabiliriz?

demiycek aslında. ülkeye para girsin de nası olursa olsun derdindeler. hatta bir yasa çıkarmışlardı yastık altından paraları çıkarın, yurtdışından getirin valla nedir ne değildir sormayacağız diye.

  • orpheus  (13.12.17 21:02:43)
imkanı varsa 3-4 farklı hesaba çıkartsın. çok çok güvendiği insanların hesabına. ayrıca elini çabuk tutarsa da iyi olur yoksa bu gidişle btc'yi de vergi kapsamına alacaklar.

  • tanrinin kudret eli  (13.12.17 21:14:55)
yavaş yavaş satıp getirsin parça parça ne olacak ki?

  • idexo  (13.12.17 21:41:54)
yurtdışında bir hesaba aktarıp gidip çekip gelsin.

hazır maliye bitcoin gelirlerini vergilendirmeye çalışırken mal gibi türkiye'de hesaba para çekmenin lüzumu yok.
  • babilbaligi  (14.12.17 10:04:26)