amazon.de, dhl ve gümrük

amazon.de'den kulaklık aldım. amazon yolladı bunu bana ama nedense dhl ile yolladı standart gönderim seçtim ancak bazı insanlar yerel kargo ile de yollayabildiğini onu seçmem gerektiğnii söyledi başka seçim şansım yoktu ama anlamadım neyse bu kısmı geçiyorum

gönderi sorgulamada şu ifadeler var.

13 Gönderi gümrüğe tabidir ISTANBUL - TURKEY 12:57
1 Parça
12 Gönderinin gümrük muayenesi gerçekleştiriliyor ISTANBUL - TURKEY ISTANBUL - TURKEY 12:31
1 Parça
11 Gönderi Hizmet Merkezine ulaştı ISTANBUL - TURKEY ISTANBUL - TURKEY 12:25
1 Parça

şimdi amazonglobal kapsamında geldi ürün ve deposit fee ücretibi ekledi amazon. bunun üzerine ekstra yük biner mi ne olur ne biter bilen var mıdır?

seni arayıp yetki isterler. ekstra para binmez.

  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (13.12.17 18:13:04)
telefonla ara amazon için tc kimlik numaran ve beyanın yeterli

  • passion rules the game  (13.12.17 18:28:54)
Ekstra yük binmiyor genelde. Hatta tam tersi amazon gümrüktür masraftır vb yi ekstra fazla alıyor, sonra kullanmadığı kısmı kartına geri gönderiyor şeklinde.
Amazonda standart kargo seçince o anda kimle gönderebiliyorsa onu kullanıyor. Bir ara yurtiçi kargo idi bu, sonra aras oldu kısa süre, şimdilerse ise dhl.

  • ladonna  (14.12.17 13:39:05)