nasıl üşümüyorsunuz?

nasıl az üşünür? nasıl az hastalanılır? cevaplar için teşekkürler.

Bagisiklik sistemini guclu tutarak belki.

  • yuzır  (12.12.17 23:08:33)
Valla lahana gibi kat kat giyinerek üstesinden gelinebiliyor genellikle. Ağustos sıcağı ne güzeldi oysa :(

  • m e b  (12.12.17 23:09:46)
@cureforlove
nasıl alıştırıcam ki? biraz üşüyünce hasta olma olasılığım artıyor.

  • uyusam iyi olur  (12.12.17 23:17:44)
ayni soruyu gecen kis duyuruda ben de sormustum. soguga kendimi alistirmami soylediler, cunku bebeklikten beri lahana gibi giydirilen, soguga hic gelemeyen bi insanim. gecen kis baya baya alistirdim kendimi. kombiyi kapattim, azicik serinde oturmanin dunyanin sonu olmadigini kabullendim. ise hemen yarayacagini da sanmiyordum ama bu sene fark ettim ki insanlarin sonbaharda hirkaya, kazaga gectigi donemde ben tisort giyiyordum. soguk oldu diye pencere kapattiran insana sasiriyorum artik. belki de bana duyurunun en buyuk katkisidir bu.

  • pide  (12.12.17 23:20:17)
Ben normalde cok usuyen bir insandim. Demir eksikligi tedavisi sonucunda epey azaldi usumem.

  • rusyalı kozmonot  (12.12.17 23:22:35)
üşümek hasta yapmaz. tam tersine kat kat giyinip bunalıp terleyince soğukta hemen şifayı kaparsın. çok kalın giyinme

  • Delay Fuze  (12.12.17 23:26:08)
Pide ve cureforlove guzel yazmis.

Bizde cocukluktan yapilan bir hata varsa cocugu sarip sarmalarlar,pantalonun altina pijama,icli,kulotlu corap,atlet niyetine yine icli,ince yun kazaklar.aman usumesin.adamin bunyesi tamamen isi koruyucu duzene alistiriliyor,o da ileriki yaslarda bu adaptasyonu saglayamiyor.hava daha sogumaya basladigi anda iclikler dolaplardan cikiyor.

Kadinlarda kansizlik veya kandaki cesitli eksiklikler daha cok rol oynuyor.bununla alakali nette cok fazla bilgi var onlari okuyarak,doktora danisarak kisa uygun beslenme ve ek besinler bu konuda faydali olabilir.vucududa soguga deneye deneye alistiracaksin.

imza.kutup ayisi.
  • duptıs  (12.12.17 23:33:27)
21 derecenin altında istediğin kadar kendini alıştır normal bir insan yine üşür, üşümemenin yolu yok sadece düzenli spor ve az yağ oranı daha hızlı metobolizma daha az üşüme demek olabilir ancak.

  • gezegen olan pluton  (12.12.17 23:45:39)
@gezegen
Az yağ oranı demişsiniz ama tam tersi değil mi?

  • uyusam iyi olur  (12.12.17 23:57:59)
@uyusam
Evet tam tersi ama bu spor fetişistleri böyle saçma şeyler söyleyebiliyor fazla kafaya takmamak lazım.

ben spor falan yapmam ama burada da söylendiği gibi kat kat giyinmeyen bir insanım. çoğu kez üşümüyor musun sorusunu duyarım. Normalde hasta olduğumu hiç hatırlamıyorum. En son askerde hasta oldum o zamanlar da içlik polar Allah ne verdiyse üst üste giyiyordum ondan oldu muhtemelen.
  • catch the arrow  (13.12.17 00:27:16)
dengeli beslenme, düzenli uyku, egzersiz... bunlar bilinen şeyler.

çok üşüyorsanız bazı kan testleri yapılıyor. bazı yapı taşlarının eksikliği üşütüyor diye biliyorum. uzman değilim.
  • ya ben lan neyse  (13.12.17 00:31:59 ~ 00:33:40)
İyi bir uyku düzeni, iyi bir beslenme, vitamin takviyesi, demir eksikliğinin giderilmesi

  • powerpufgirl  (13.12.17 00:38:53)
+1 içlik :)

  • powerpufgirl  (13.12.17 00:39:08)
Kıyafetler kat kat giyilmekle birlikte, üşümeden giyilip terlemeden çıkarılacak. Kış boyu toplu taşımadan uzak durulacak. Ellerimizi gercekten sık sık yıkayıp, dişlerimizi düzenli fircalayacağız. Ardından gargara da şart.

  • soyut park  (13.12.17 01:31:35)
Adana çocuğuyum hayatımda kar görmedim askerliğe kadar. Askerliğimi de Çanakkale'de yaptım, Türkiye'nin en rüzgarlı yeri. O zamana kadar sanırım kolay üşüyen biriydim. Sonra Ankara'ya tayinim çıktı bir de Ankara soğuğuna alıştım. Şimdi İsveç'te yaşıyorum, soğuk problem olmuyor her nasılsa.

Soğuk insanı hasta yapmaz ayrıca.
  • bos gezenin bos ustasi  (13.12.17 01:45:23)
Ha bu arada içlik falan da kullanmıyorum, hareket eden insan üşümez.

  • bos gezenin bos ustasi  (13.12.17 01:47:55)
wim hof method

  • orpheus  (13.12.17 02:00:45)
Sabahları biraz pekmez iç, akşama kadar alevler içinde kalırsın.

  • etna  (13.12.17 08:38:39)
Tiroitler de üşütüyor az çalışması.

  • for day to break  (13.12.17 09:30:40)
kendin için soruyorsan iş işten geçmiş.

çocuğun için soruyorsan küçükken at karın içine.
  • eindaclub  (13.12.17 10:21:39)
Miden ve bağırsakların kaldırıyorsa (yani sinirimde sorun yoksa) bol karabiber, pul biber, zencefil ve pekmez tüketerek.

İki senedir kış boyu motosiklet tepesindeyim, bir kez bile hasta olmadım. Etrafımdaki herkes kırılıp dökülüyor.

Çorbama bir yemek kaşığı pul biber, yarım yemek kaşığı karabiber dökerim. İçerken gözlerim yaşarıyor. Ama hasta olmuyorum.
  • yirmisantim  (13.12.17 10:28:44)
Spor yaparak, sağlıklı beslenerek güçlendirebilirsiniz

  • tahin pekmez yoğurt  (13.12.17 13:22:52)