Donanım Arızası, Tıkandım, Yardım Lazım.

Selamlar, içinden çıkamadığımız bir arızamız var. Monitörde sürekli "No Signal" uyarısı alıyorum. Board ve GPU aldım yeni, sistemi kurduğumda bununla karşılaşıyorum.

İşin ilginç tarafı eski sistemi de kursam aynı şey oluyor.

Farklı PSU, Disk ve kablolar denendi, Ram'ler tek tek denendi. Farklı Monitör, hdmi ve dvi olmak üzere farklı kablolar denendi. Anakarta bios reset atıyoruz, hem jumperden denedik, hem de bios pilini çıkardık fayda etmedi. Sistemi temiz, antistatik ortamda masa üzerinde kurduk, yine değişmedi.

Değiştiremediğim bir tek cpu kaldı. ama cpu'yu çıkarıp öyle sistemi başlatıyorum yine aynı şey oluyor. her halükarda no signal.

Aşağıda parçaları göreceksiniz,

CPU: Amd Am3+ Fx6100

MB:
-------Yeni: Gigabyte GA-970A-DS3P(rev. 2.1);
-------Eski: Asus M5A7BL LE
GPU:
-------Yeni: MSI GTX 1050Tİ 4GB
-------Eski: Palit Ati Radeon HD4850 4GB

RAM: 4x2gb Corsair DDR3 1600mhz Ram
PSU: 500W HighPower
HDD: 512gb ve 2TB iki disk

bahsetmediğim bir detay var;

CPU pinlerinde bir eğrilme oldu, 10 kadar pinde. Güzelce düzeltildi, kontrol edildi. Gözle görülür bir sorun kesinlikle yok. Sokete oturmasında da kesinlikle bir sorun yok. Yine de bundan olabilir mi? bilmiyorum.

Bu bilgiyi de özellikle başta vermedim. Düşünceleri etkilemesin istedim. Ama sanki başka ihtimal de kalmadı gibi.

Ne diyorsunuz cpu pinlerine? Olabilir mi? Ya da ne olabilir başka? Elimde işlemci yok am3+ soketli. olsa bir de onu deneyeceğim.

monitörden başka bir pc vs'de görüntü alabiliyorsanız CPU'dan olabilir.

  • fakirpislik06  (12.12.17 18:04:44)
Pc çalışıyor mu peki? Yani anormal bir ses var mı? Cpu fanı si kapatana kadar çalışmasını sürdürüyor mu

  • goodman  (12.12.17 20:50:47)
Dostum o pinlerdeki eğrilik cpu yu sevmiştir muhtemelen. ikinci el bir am3 cpu bakıvercen artık.

  • binder dandet  (12.12.17 20:54:42)
hocam bende de aynı sey oldu
sıkıntı bios tamamen
anakart a780lm-m mi?
  • kingcyrax  (12.12.17 21:09:26)
@fakirpislik;

monitörlerde sorun yok.

@goodman

pc çalışıyor, her yere güç gidiyor. fanlar dönüyor. cpu fanı da ben kapatana kadar çalışıyor.

@ binder dandet

bugün akşam bir cpu bulup deneyeceğim, bakalım.

@kingcyrax

anakart farklı ama bios diye biri daha dedi. nasıl oldu sizin olay, nasıl çözdünüz?
  • jaaaccckkk  (13.12.17 15:55:59)
işlemciyi değiştirip dene diyecektim, öyle dene o halde.
www.tomshardware.co.uk
forum.giga-byte.co.uk
  • Bruce  (13.12.17 16:25:08 ~ 16:32:33)
@bruce

rev. 1.0 versiyon kartlarda bu sorun görünmüş ama 2.1 lerde görünmemiş. bakalım, bugün farklı bir işlemci ile deneyeceğim. maalesef yine am3+ soket. eğer onda da çalışmaz ise bilemiyorum. bu arada eski anakartım ile de denediğimde aynı sonucu alıyorum.
  • jaaaccckkk  (13.12.17 16:30:09)