[]

Köpeğin tüy dökmesi

8 aylık bir labrador-pitbull-av köpeği melezi bir köpeğim var. bundan iki hafta öncesine kadar hiçbir sorun yok iken, bu son iki haftadır, aşırı tüy dökmeye başladı. Öyle ki üzerini ıslak mendil ile silerken daha önce mendilde 2-3 tüy kalıyorken, şu an mendil tüyden gözükmüyor.

rutinlerinde bir değişiklik yok. maması proplan ve daha önce aldığım mama ile tam olarak aynı. tek fark iki hafta önce iç ve dış parazit yaptırdım. acaba bu yüzden dökmeye başlamış olabilir mi?


 
Dönemsel olabilir öyle.


  • once  (11.12.17 17:13:49) 
hava soğuduğunda dökmemesi lazım sanki


  • redlinetheturk  (11.12.17 17:33:34) 
mevsim geçişlerinde kendilerini o mevsime hazır hissedebilmek için tüy değişimi yaşarlar. kışa doğru daha koyu renkli ve daha kalın tüyleri olur. buna hazırlanırken de tabii çok ciddi bir döküntü yaşarlar.
yazın ise daha açık renk ve daha ince tüyleri olur terlememek için. yine bahar geçişinde şiddetli bir döküntü görülür.

eğer vücutta şişme veya ciddi döküntü böyle hiç o bölgede tüy kalmama gibi bir sorun yaşıyorsanız mutlaka veterinere gidin.
  • vedderbaug  (14.12.17 07:42:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.