[]

kira bedeli olan depozito sorunsalı

Depozitoya bizim sözleşmede bir kira bedeli deniyor ve sonuçta kiracının ödemediği kirayı buradan karşılama amacıyla alınmıyor mu bu para?

(ev eşyalı ve hasar vb durumlar için 10 bin tl tutarında senet yapıldı.)


 
depozito kira bedeli değil, depozito bedeli=bir kira bedeli. 2-3 kira bedeli isteyen de var. duvarlara, kombiye, musluklara, klozete vs bilumum demirbaşa zarar verme ve tabi üstüne kira takma ihtimaline karşı alınıyor.


  • nrmnm  (07.12.17 19:52:53 ~ 19:53:30) 
zaten bu demirbaş için senet söz konusu.
"kira takma" durumu için alındığını düşünerek son ayın kirasını vermemeyi düşünüyorum. mevcut kira tutarıyla arasındaki farkı ödemek gerekir mi?

  • oksijensiznefes  (07.12.17 19:57:49) 
depozito, son kira olarak kullanılamaz/sayılamaz tarzı bir ibare yoksa olabilir bence.

lakin, depozito denen şey evden sağlam olarak çıktığınızda size geri iade edilmek üzere alınan bir şeydir.
  • bonjurkes  (07.12.17 20:02:10) 
normalde kirayı ödeyip, siz daireyi boşalttıktan sonra evsahibinin dairede sorun yoksa depoziyoyu iade etmesi gerekir. ancak evsahibi ile anlaşarak, kira bedelinden düşebilirsiniz. ancak depozito değeri şu anki kira bedelinden düşük ise elbette farkı ödemelisiniz.


  • neyehbe  (07.12.17 20:02:19) 
aradaki farkı ödemeyin. gerekmez.


  • papazi dovdurmeyecektik  (07.12.17 21:13:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.