Ağız duşu tavsiyesi

Selam

Dişleri elime aldım alacam. Diş ipi kullanmayı hem hiç çözemedim hem de nefret ediyorum. Ağız duşu diş tedavisinden itibaren iyi gelir diyorsanız bana fiyat performans şeysi iyi olan bi marka model tavsiye eder misiniz? Kafam çok bozuk.

waterpik demişlerdi bir ara.

  • mikahakkinen  (07.12.17 10:49:21)
Dis ipi olmadan zor. Illaki o artiklar birikir.

  • mor oje  (07.12.17 11:17:31)
Duruma biraz farkli acidan bakarak,

Agiz dusu kullanmak cok zahmetli bir durum surekli yapamazsin, bir sure sonra zor gelmeye baslar.

Dis ipi olayi ise gratis de kurdanli dis ipleri var onu bir dene.

Dislerin curumesi ile ilgili de mumkun oldugunca islenmis gida yemeye bak ve sekerden uzak dur, bunu yaptigin takdir herhangi bir problem yasamazsin. Var olan curuklerde ise yaramaz bu durum.
  • kaiserr76  (07.12.17 11:37:17)
ben braun oxyjet kullanıyorum. memnunum.

  • kobretti  (07.12.17 11:37:48)
günde 2 defa doğru teknikle diş fırçalama + günde 1 defa diş ipi uygulamasının yerini başka hiçbir şey tutmaz. 6 ayda bir de diş taşı temizliği ve kontrol. en verimli yöntem bu ne yazık ki.

  • goriandrey  (08.12.17 23:06:18)
@dişipiciler

Bir türlü alışamadım, ısınamadım, çalışma tarzını hiç anlayamadım... diş etlerim hassas benim, en ufak bişeyde kanıyor, niye diş ipi kullanayım ki? Bi de dişin köküne doğru kaydıracakmışız vs... o kadar saçma ve zararlı geliyor ki anlatamam. Bence en azından ağız ve diş sağlığım normale dönünceye kadar diş ipi falan kullanmamak gerek. Diş ipi ne ya. 5 saat uğraşcan bi de. İşim gücüm yok...
  • yaren  (08.12.17 23:59:47)
hekimler olarak vereceğimiz yegane tavsiye bu yönde. uygulayıp uygulamamak sizin tercihiniz.

  • goriandrey  (09.12.17 00:26:34)
@goriandrey

Başka hiç mi bir çözümü yok peki??
  • yaren  (09.12.17 01:27:40)
bence yanlış diş ipini seçiyorsun.
oral b al

  • benaslindayohum  (09.12.17 01:28:36)
Diş etlerin rezil hâlde olduğu için kanatıyor diş ipi, diş ipinde sorun olduğu için değil. Bir kanar iki kanar üç kanar daha da kanamaz düzenli kullanınca.

Alabileceğin en iyi diş ipi de Oral-B Pro Expert Clinic Line.
  • i was made for you  (09.12.17 01:36:53 ~ 01:40:58)
dişi kanatmak kötü bir şey değil ayrıca

  • benaslindayohum  (09.12.17 01:38:00)
Dişlerini temizlettir. Ardından diş ipi kullandığında eskisi kadar kanamadığını göreceksin. şu anki kanamalar orada iltihap olduğunu belirtisi. diş ipi diş temizliği için çok ama çok önemli.

  • nickfury  (09.12.17 01:38:35)