hapı yuttuk tabirinin başka dillerde karşılığı

var mı? varsa nasıl?
herhangi bir dil olabilir.

birebir olup olmadığını merak ediyorum.

ing. we are screwed.

  • rectoa  (06.12.17 08:12:24)
rectoa'nınkinden iyisi gelmiyor aklıma. tam böyle zıçtık diyen ve sanki zıçtığını, tam zıçışının dank ettiği an söylemeye yarauan bir şey bulamadım.

I'm done for veya done, we're (so) dead
in for a rough ride, in for some nasty shit artık nasıl dersen
in deep trouble/shit
up shit creek without a paddle
doomed, wrecked, fucked, ruined

aslında REM'in lotus diye bir parçası var. the odyssey'i okuduysan lotus'lı bir chapter geçer. odyssey gözleri açık kalsın, lotus uyutmasın diye kibrit çöpü gibi bir şey sokar ya, ne olduğunu hatırlamıyorum.

işte REM lotus'ta "so happy to show us, I ate the lotus," der.

buna eski bir arkadaşım dikkatimi çekmişti. hakikaten hapı yuttuk demiş oluyor, iş işten geçti. parça muhtemelen HIV kapmış olmak hakkında (ya bu, ya da bir tür bağımlılık.), kriptik sözler yazar Stipe ve ben bu sonuca varmıştım.

ama ingilizcede böyle bir deyim yok işte. metafor olarak kalıyor. olsaydı cuk otururmuş, değil mi :)
  • godoşu beklerken  (06.12.17 09:01:53 ~ 09:47:52)
we are done

  • superb  (06.12.17 10:08:58)
Oouuuvvv shit! (Bir de sağ elinin tersiyle sol elinin avuç içine vurdu mu tamamdır )

  • insomnia  (06.12.17 10:28:16)
we fucked up

  • greenshadow  (06.12.17 11:02:17)