windows'dan hemen sonra firefox da güncellenince kaybolan yer imi, klasör v

Windows güncellemesinden sonra firefox da güncelleme istedi. Eski verilerin kaybolacağı belirtilmiş, tabii. Ancak önceki güncellemeler gibi en kötü bookmark, folder vs import edilecek şekilde firofox alt dosyalarında duruyordur varsayımını yapmıştım.

Galiba hata etmişim?

Şu anki firefox quantum 57.0 adlı sürüm. Belki de yeterince iyi karıştırmadım ortalığı. Bir fikri olan var mı? Firefox dosyalarına gidip baksam eski datayı bulur muyum dersiniz? Bir de araç çubuğuna nasıl geri taşırım?

Edit: Ya bir de başlık atarken karakter sınırına takılmayan insanlar var, ben hala bilmiyorum bunun nasıl yapıldığını. Benimkinden uzun başlıklar tam çıkıyor da.

Tamamen atmakla birlikte gizli dosyaları görünür hale getirip şurayı bir yoklayın derim.

C:\kullanıcılar\kullanıcıadı\appdata\roaming\mozilla\firefox\profiles
  • wrench  (05.12.17 20:55:29 ~ 21:26:45)
wrench: teşekkür ederim, girdim oraya bir bookmark backup'ı oluşturulmuş gerçekten, güncellenme tarihinde.

ancak onu nasıl çağırırım ben adres çubuğuna? ya nasış desem bu işi halletmek için kullanılan arayüz mü değişmiş, ne olmuş, ben bunu import edemiyorum.

bunu halledersem klasörlediğim bookmarklar beraber geliyordu değil mi? daha önceden yaptım bunu ama nedense şimdi yapamıyorum.
  • godoşu beklerken  (05.12.17 21:11:40 ~ 21:12:36)
Görmezsin diye buraya yazayım.

Firefox kullanmıyorum ama firefox'un içinden import bookmarks from diyip o dosyayı seçince kabul etmiyor mu?

Ayrıca evet hepsinin geri gelmesi lazım.
  • wrench  (05.12.17 21:26:34)
işte o seçenek bookmarks sekmesi altında yok, zaten anlamadığım şey o. yanlış yerde mi hatırlıyorum diye tools vs'e baktım, nanay, bakarkörlük mü yapıyorum nedir, üçüncü kez bakacağım.

edit: baktım, valla yok.

edit2: buradan da teşekkür edeyim, cevaba ilişkin olmadığı için teşekkür girim silinebilir zira.
  • godoşu beklerken  (05.12.17 21:30:31 ~ 21:45:16)
  • wrench  (05.12.17 21:34:44 ~ 06.12.17 01:36:17)
edit: support.mozilla.org

2014'e ait bu cevap, support'a kendim başvurmak zorunda kalmadan, işime yaradı.

bookmarklarım kurtuldu. buna göre firefox update sonrası bookmarklarınızı import edemez hale gelirseniz:

1. wrench'in paylaştığı directory'deki uygun tarihli .jsonlz4 uzantılı istediğiniz bookmark dosyasını kopyalayıp

2. firefox'ı kapatıp

3. profiles klasörü içindeki places.sqlite'ı places.sqlite.old olarak değiştirip
4. profiles içine ama bookmark klasörü dışına önceden kopyaladığınız bookmarkjsonlz4 yapıştırıp
5. bu dosyayı places.sqlite olarak yeniden adlandırıp
6. firefox'ı yeniden açtığınızda

bookmarklar geliyor.

wrench'e beni destek sayfalarına yönlendirdiği için teşekkür ederim.
  • godoşu beklerken  (05.12.17 21:43:35 ~ 22:38:16)