italyada haftasonu gidilecek sehir?

vizeyi actirmak icin italyada bi yere gitmem gerek. tavsiye edebileceginiz nereleri var

pers-cuma-cumartesi gidicem tek basima gece eglenceli sokaklari olan yerler tercih sebebidir.

not: romaya gittim

(bkz: Siena)

  • porn star  (04.12.17 14:05:56)
italya'da gece eğlenceli sokaktan kastın doğu avrupa gibiyse pek umduğunu bulamazsın. milano nispeten gece canlı bir şehir ama 3 gün sırf gecesi için değmez, onun yerine floransa diyeceğim ben de. kışın hiç gitmedim bilemiyorum yazdan ne kadar farklı olur ama güzel güzel giyinen gençlerle bir mekandan içki alıp ufak meydanlarda, sokak kenarlarında, merdivenlerde oturup takılmakla geçicektir diye düşünüyorum. ancak gündüz sokakları kesinlikle gezmeye değer.

ufak parantez bologna'ya açabiliriz belki, öğrenci kenti olduğu için daha "cıvıl". 3 gün yine burası için çok ama gündüzleri komşular gezilebilir belki.
  • Bruce  (04.12.17 14:13:49 ~ 14:14:43)
napoli, bu mevsimde yağmurlu olabilir ama direk uçuş var. bas git. hoş şehir bence. sokaklarında dolaşırsın bol bol toledo caddesidir, plebistico (adını salladım, sahile paralel tünelin üstündeki kocaman meydan) meydanı, yumurta kalesi ve yeni kale görülecek yerlerden. yumurta kalesinin üzerinde benim adım duruyor mu hala en tepede, napoli tarafına bakınca solunda kalan duvar üstünde ona da bakabilirsin.

  • rain when i die  (04.12.17 14:18:49)