[]

duyurunun doktorlarına troid ve nodul tsh sorusu

lupus hastasına düzenli yapılan kan tahlillerinde ths düzeyi 9,5 çıktı üst sınır 5,5.

romatolog doktoru endokrolojiye gönderdi ve ths - t3 t4 testleri ile ultrason istendi.

ultrasonda sağ lobda solid izoekonik 6x5 nodul saptandı.

tekrarlanan kan testinde tsh t3 t4 normal sınırlar içinde çıktı.

tsh nasıl oldu da düştü nodül olduğu halde ? normal mi bu

 
Doktor değilim ama tiroidlerden ben de dertliyim. T3, T4 hormonları az salgılandığında, TSH düzeyi, bu hormonların salınımını uyarmak için artar. Nodül olması demek, illa tsh düzeyi yüksek olacak anlamına gelmiyor. Soğuk nodül dediğimiz hormon üretmeyen bir nodül olabilir. Tahlilden önce, t3-t4 seviyesinin inmesini sağlayacak bir durum yaşanıp, sonra da normale dönmüş olabilir. Ağır fiziksel aktiviteden sonra da tsh yükselebiliyor. Bu arada, nodül için doktor büyük ihtimalle ince iğne aspirasyonu ister. Geçmiş olsun.


  • agluna  (04.12.17 01:02:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.