bar kültürü

yabancı dizilerde barmene doğru sıralanmış sandalyeler ve o sıra boyunca oturan insanların muhabbetlerini dinliyoruz çoğu zaman. kadın erkek, erkek erkek vs. türkiye bu tür masaya sahip barlar çok az oluyor ya da hiç görmüyorum. neden bizde yok

Çünkü bizdeki sosyal dinamikler bir masaya oturup sohbet etmeyi gerektiriyor.

  • catch the arrow  (03.12.17 18:57:01)
olan yerler var ama az. sebebi de sosyal içici insan az. içip telefon kurcalıyo millet. bi de tek başına bara gidince öcü oluyosun erkeksen vs

istanbul kadıköyde revolte var güzel oranın barı. ankara bahçelievlerde route var last penny var celtic irish pub var. kızılayda soul var. hepsinde ilginç insanlarla tanıştım tavsiye ederim
  • jack of shades  (03.12.17 19:02:22)
taleple ilgili, işte jack of shadesin öcü dediği de doğru. sadece bar da değil mecburi olmayan bir halde sırf keyif çatmak kafa dinlemek için gidip bir yerde yiyip içmeyi bile yadırgayanla/ben yapamam öyle diyenle epeyce karşılaştım. elalem ne der değil tam ama beni orda görenler ne der ne düşünür düşüncesi de çoğunluk tahminim.

  • dafaisss  (03.12.17 19:32:33)
En sevmediğim ortamdır. abi o nedir öyle ya. Barmanim başında dikiliyormuş gibi, adam orda işini yapıyor, yarım metre önüne sandalye çekmiş adamı izliyormuşsun gibi. Hayır bakacak başka bir yer de yok, ulan dekolteye bakmamaya çalışmak bir bu iki valla.

  • neck_and_neck  (03.12.17 23:23:37)
öcü yerine 'aile salonumuz klimalıdır' kültürü diyelim bence.

bizde de böyle barlar var aslında.
  • idexo  (03.12.17 23:35:51)
muhabbet edesin varsa gayet keyifli olabiliyor, türkiye'de çok yaygın bi olay değil ama barı ve taburesi olan bi sürü mekan var.

  • yuto  (04.12.17 00:28:06)