Avrupa'da Paypal'la satış yapmak

Online satmayı düşündüğüm bir kutu modeli var.Türkiye'den VPN'le girip,Avrupa'nın herhangi bir yerinde(İngiltere ve Almanya dahil) paypal hesabı açıp ödeme alsam; hesaptaki parayı, Avrupa Birliği içindeki herhangi bir ülkedeki banka hesabıma alabilir miyim? Yani daha doğrusu buradaki kritik nokta ben Paypal UK'de hesap açtım zaten şu anda, mail üzerinden verified'da oldum hatta. Bu sayede artık ödeme alabilirim diye düşünüyorum ama pasaport,banka hesabı vs istemediği için şu an biraz kıllandım açıkçası. Ordaki parayı yönetmek için şirket olmamı isteyecekler gibi geliyor.

Bonus:İngiltere'de paypal hesabı açmakla Hollanda'da açmak arasında ne gibi bir fark olabilir sizce(komisyon oranındaki minik fark hariç)

Evet aktarabilirsin. Kimseye pasaport sormuyolar. Banka hesabini paypal hesabina baglaman lazim sadece, sirket olmana gerek yok. Kisisel satis icin de paypali kullanan bir suru insan var.

  • beriberi  (03.12.17 19:10:19)
hollanda için, banka hesabı için BSN numaran olmalı. BSN varsa vergilendirileceksin demektir. bu kısmı nasıl halledeceksin?

  • sttc  (04.12.17 00:30:50)