Kpss vatandaşlık çalışmak

Aynen böyledir arkadaşlar.. Tarih gibi benim için çalışması zevk olan bir dersten sonra bu son derece sıkıcı ve eziyet dolu derse çalışmanın ne kadar zor olduğunu ve hukuk okuyan arkadaşlarımın neler çektiğini çok iyi anlıyorum.. Şunu merak ediyorum acaba kpss'de vatandaşlık çalışanlar daha az sıkılıp, daha fazla şey öğrenmek ve bunca soyut ifadeden oluşan bu dersi daha iyi anlamak için ne gibi sistemler geliştiriyorlar, nasıl çalışıyorlar ? Ya da yararlandığınız aman abi bak şu kitabı al içersin konuları çok güzel anlatmışlar diyeceğiniz bir kaynak var mı ?

edit: bu arada ihtiyaç yayınlarından çalışıyorum içemiyorum konuları bilakis zıçıyorum

kolay gelsin... zor valla, çeken bilir. anayasa hukuku dersi aldım ben hukuk fakültesinde iki sene ama üstünden on sene geçti, o yüzden yeni baştan ele almak zorunda kaldım. ben levent yükselay'ın kitabından çalışıyorum, sizin tarzınız nasıldır tam bilemiyorum o nedenle kitabı tavsiye konusunda çekiniyorum. ben bu kitabı kendi kendime tavsiye ettim, çünkü kitabı kitapçıda inceledim, beğendim. öyle aldım. bol sorular var, konular güzel anlatılmış (bana göre)

çalışma stiline gelince... ben bazı zor ve karmaşık konuları ya kendi kendime anlatıyorum, ya da taaa ilkokuldan öğrendiğimiz bir teknik vardı, (yeni bir sözcük öğrenince bir cümle içinde kullanırdık, ben bugün ornitorenk gördüm tarzı) kendimi cumhurbaşkanının yerine koyuyorum, o gün neleri yapmam gerekiyor, bunları tek tek yazıyorum. işte yürütmeyle ilgili görevlerim şunlardır, bunlara örnekler yazıyorum.. ajandaya not alır gibi işte, danıştay üyelerinin dörtte birini seç falan yazıp yanına tik koyuyorum. bir iki saat sonra bakıyorum tekrar o kağıda, aklımdan çıkan varsa aaa, bak şimdi bunu yapmamışım muhalefet kızmasın bunu da yapayım deyip bir tik daha koyuyorum falan..

böylece eğlenceli hale getirmeye çalışıyorum. ama benim çoook büyük bir avantajım var, zamanında ankara hukuk'ta erdal onar'dan dinledim ben bu dersi, ne kadar on yıl da geçse bir bakışta hatırladığım şeyler var...

diğer cevaplara da bakın isterseniz, belki ben yardımcı olamadıysam...

can-ı gönülden başarılar dilerim.
  • yattara valli  (06.02.10 21:37:00)
Ben 2 senedir Kpss-A ya hazırlanıyorum Genel kültür, genel yetenek için Data yayınlarından çalıştım. Kpss için son derece başarılı bence

  • doink  (06.02.10 21:44:43)
ben onu son 1 aya bıraktım, çalışsam da unutuyorum çünkü neyin ne olduğunu. ama yargı baya bi iyi demişlerdi. onu deneyebilirsiniz

  • neverending nightmare  (06.02.10 23:12:56)
geçen sene dershaneye gittiğimde hocamız baya bilgiliydi ve onun hazırladığı 15 sayfalık falan bi not var elimde eğer ankaradaysan fotokopi çektireyim vereyim o nottan işine yarayacağını düşünüyorum ve tabi bunu okuyan herkes için geçerli ankara'da olana fotokopi çektirip paylaşabilirim.. benden bana +rep

  • pashaa 04  (07.02.10 00:35:15)