[]

işten çıkarılma ve maaş

neredeyse 2 ay önce başladığım isimden nazikçe çıkarıldım.
ilk olarak bunu nasıl yapmışlardır? üstüme bir suc atili kalsın istemem.

4 ekimde başladım. 30 kasım is sonu.

aylık 3000 lira maaşım vardı. ilk ay aldim. şimdi içeride kaç param kalmış, bundan sonra ne olacak?

danke :)

 
Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Bütçeleri yetmemiştir, çalışmanı beğenmemişlerdir, kaşının üstünde göz vardır, işe personel gerekliliği yoktur vs. 2 aylık deneme süresi muhabbetine sorgusuz çıkartırlar. Maaşını alırsın, gün bazında ne kadar çalıştıysan günlere böl, içeride kalan paranı hesaplat, ona göre alabilirsin.


  • ardolf rendall  (03.12.17 02:52:45) 
Çıkış bildirgesinde çıkarma nedeni yazar. E kasım 30 gün zaten bir aylık maaşın kalmış işte.

*bildirgeyi iş yerinden alabilirsin. E- devletten görülür mü bilmiyorum.
  • cemiyetin ünlü siması  (03.12.17 03:32:37) 
Sözleşmende deneme süresi ibaresi varsa buna istinaden çıkarmışlardır, sorun olmaz. Sgk çıkış bildirgesini vermeyebilirler. aralığın son haftası e-devletten çıkış kodunu görürsün, üzerine gelince açıklaması yazar.

Maaş dönemine göre değişir, kaçından kaçına hesaplanıyor? 1'inden 1'ine ise tam maaş alırsın. Zaten muhtemelen öyle olsun diye 30unda çıkarmışlardır.
  • Bruce  (03.12.17 13:33:37) 
peki maaşımı ne zaman alabilirim? normalde 10 gün falan gecikmeli yatırmışlardı ilk maaşı da...

sözleşme vb hiçbirşey imzalamadim. ama bankadan maas hesabı açıldı. sgk giriş çıkışı da sms olarak geldi.
  • strawberry first  (03.12.17 23:31:15) 
normal şartlarda bir sonraki maaş dönemiyle aynı anda yatması lazım, çalışıyor olsaydın ne zaman alacaksan o zaman yani. o zaman yatmazsa sorarsın.


  • Bruce  (04.12.17 00:03:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.