[]

Fujifilm X-T2 vs Sony A7ii

Biliyorum biri aps-c, diğeri full frame..
Full frame makina istiyorum, ancak fuji x-t2'den çıkan fotolar da kafa kafaya gidiyor full frame'lerle.. bütçeler benzer.

profesyonel olma düşüncesinde bir fotoğraf severim.

 
aps-c ile full frame makineler arasındaki fark "fotoğraf güzelliği" olmuyor. güzel fotoğraf denen şeyi cep telefonuyla bile çekebiliyorsun günümüzde, o yüzden "onun kadar güzel çekebiliyor" bi kıstas olmasın.

full-frame'in getirdikleri belli, onlara ihtiyacın olacaksa full frame almalısın. yok ben zaten düşük ışıkta çekmem 5 haneli iso'ya ihtiyacım olmaz, lenslerim de var küçükten büyüğe diyorsan, aps-c'nin çarpan dezavantajı beni etkilemez diyorsan x-t2 al.

video söz konusuysa iş değişir tabii, sony'ler çılgın atıyor.

kişisel görüşüm profesyonellik merakında birinin mevcut teknolojinin son sınırı olan full-frame ile çalışmasını bilmesi gerektiği yönünde. elinde halihazırda bi aps-c vardır diye düşünüyorum, full-frame'i de dene; seveceksin.
  • Bruce  (01.12.17 22:34:40) 
fuji lensleriiki kati pahali fullframe lenslerden bile daha iyi olabiliyor. bu gercegi de dusunmeni tavsiye ederim. fuji başkadır ya.


  • beyteper canavari  (02.12.17 17:47:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.