Kaput Kapanmıyor (Fiesta 2008)

İyi akşamlar duyuru sakinleri.

Ford Fiesta 2008 model aracımın kaputu kapanmıyor. Yukarıdan bırakıyorum, bastırıyorum fakat hiçbir şekilde kilidi oturmuyor. 5-10 dakika zorlamadan asla kilit oturmuyor. Daha önce yetkili serviste ustaya gösterdim kilidinde bir problem olmadığını söyledi. Son birkaç gündür kaputu açma kolunu çektiğimde de bir boşluk oluyor yani boşa çekiyormuşum gibi. Neden kaynaklı olabilir? Ankara'da tavsiye edebileceğiniz bir usta var mı ?

Teşekkürler.

Otokilit ustaları tamirciler var hallederler 5 dakkada.

  • bos gezenin bos ustasi  (01.12.17 01:46:33)
Aracınızın kaputu muhtemelen kaza sonrası onarım görmüş ya da orijinal olmayan parca ile değiştirilmiş. Bu sebeple kilit mekanizması ile kaput uyumlu çalışamıyor. Kaputun dili kilidin içine yerleşemiyor. Kilidin içine giren demir parçaya yapılacak bir modifikasyon ile sistem düzgün çalışır hale getirilebilir sanıyorum ama bunu yapacak usta bulmak zor. Ya da yeni kaput- kilit seçenekleri denenmeli ki bu da maliyetli olacaktır. Birkaç kaportacı gezip sormak dışında çözüm görünmüyor, üzgünüm.

  • md11  (01.12.17 01:53:49)
para sıkışmıştır :))

  • sanquis  (01.12.17 03:30:42)
o kilidi aşağı yukarı oynatan bir mekanizma var. kilit yerinden oynamış olabilir.

  • alperz  (01.12.17 07:55:32)